28.04.2016

Sezon zimowy 2015/2016 był trudny, zima spóźniła się znacząco, a obfite opady śniegu dotarły dopiero w marcu. Teraz jednak rozpoczyna się „majówką”, czyli długim weekendem majowym sezon wiosna-lato 2016, który zapowiada się optymistycznie. Masyw Śnieżnika ze swoimi głównymi atrakcjami, możliwościami aktywnego wypoczynku oraz bogatą i zróżnicowaną bazą noclegową jest atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów weekendowych, wycieczek, wyjazdów integracyjnych czy pobytów wakacyjnych. Nie inaczej będzie w tym roku, więc zapraszamy do odwiedzin naszego regionu. W ostatnich dniach zima próbowała jeszcze o sobie przypomnieć, padał lekko śnieg, temperatury nie były zbyt komfortowe, ale to już za nami i zaczynamy prawdziwą wiosnę :)

Ośrodek Czarna Góra rozpoczyna sezon wiosenny w dniu 30 kwietnia i będzie trwał do końca czerwca. W weekend majowy (30.04 - 3.05) kolej linowa Babcia na szczyt Czarnej Góry czynna w godzinach 9:00 - 17:00. Po wjeździe koleją możemy w prosty sposób dotrzeć do wieży widokowej na szczycie (1205 m n.p.m.) lub też w dużo łatwiejszy sposób dotrzeć do Schroniska na Śnieżniku (6 km w jedną stronę) lub udać się na wycieczkę rowerową jedną z wielu malowniczych tras. Najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmiją czynna będzie również od 9:00 do 17:00, a wrażenia i podniesiony poziom adrenaliny są pewne :)

W Międzygórzu również wiosna walczyła jeszcze z zimą, ale zwycięstwo mogło być tylko jedno. Wiosennie zapowiada się weekend majowy w tej pięknej miejscowości, przyroda budzi się do życia, turyści zamienili narty na kije trekkingowe, wysokie górskie buty lub też na rowery górskie i planują aktywny wypoczynek wśród górskich potoków, pięknych widoków i unikalnej zabudowy pensjonatowej w stylu tyrolskim. Zaplanowano dla chętnych wspólny spacer do Schroniska na Śnieżniku połączony z akcją sprzątania szlaku, więc każdy z nas może pożytecznie spędzić czas.

Pobliski ośrodek Dolni Morava u czeskich sąsiadów również startuje z sezonem wiosennym, choć nie mają tam tzw. długiego weekendu.

Zapraszamy do odwiedzin, wypoczynek w Masywie Śnieżnika to udany wypoczynek :)

opis obiektu

ZDJĘCIA
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »