13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »

3 października 2019

Sezon 2020

Sezon 2020y

Zbliża się sezon zimowy 2020, a wydawałoby się, że dopiero co kończyliśmy zimę 2019 :) Miniony sezon był bardzo udany dla stacji narciarskich regionu Masywu Śnieżnika, zima była śnieżna… więcej »

3 października 2019

Zjeżdżalnia w Dolni Morava

Zjeżdżalnia w Dolni Morava

Tego lata miała miejsce kolejna duża inwestycja w pobliskim Dolni Morava Resort, gdzie zbudowana została druga co do długości w Europie zjeżdżalnia grawitacyjna w Europie. Przygotowania… więcej »

19 kwietnia 2019

Wiosna w górach

Wiosna w górachy

Zima trwała długo, wysoko w górach zalega jeszcze miejscami śnieg, jednak mówimy już o prawdziwej wiośnie. Weekend majowy to tradycyjnie czas, kiedy sezon wiosenny startuje… więcej »

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »

5 grudnia 2017

Rozpoczęcie sezonu

Rozpoczęcie sezonu

Ośrodek Czarna Góra rozpoczyna sezon narciarski w dniu 6.12.2017, czyli w Mikołajki i z tej okazji będzie obowiązywała zniżka 50% na karnety. Promocja nie zostanie niestety przedłużona… więcej »

22 czerwca 2017

Nadchodzą wakacje

Nadchodzą wakacje

Wiosna była dosyć chłodna tego roku, momentami nawet można powiedzieć, że zimowa - śnieg padał w kwietniu, a nawet w maju. Pora jednak na lato i upragnione wakacje, które w Czarnej Górze… więcej »

28 kwietnia 2017

Kwiecień plecień

Kwiecień plecień

Zima ewidentnie się z nami droczy - sypie śniegiem i sprawia, że w wyższych partiach gór pokrywa śnieżna utrzymuje się na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu cm!!! Jako, że… więcej »

24 marca 2016

Koniec sezonu

Koniec sezonu

To już będzie ostatni zimowy weekend w ośrodkach narciarskich regionu Masywu Śnieżnika. Czarna Góra Resort oraz Dolni Morava Resort poprzez położenie na poziomie 900-1200 m n.p.my… więcej »

9 marca 2017

Opady śniegu

Piękna pogoda, moc atrakcji

We wtorek spadło około 15 cm świeżego śniegu, co oczywiście ucieszyło wszystkich narciarzy przebywających już na miejscu w Masywie Śnieżnika lub też planujących weekend w górach… więcej »

2 marca 2016

Marcowe narciarstwo

Marcowe narciarstwo

Ferie dobiegły końca, z pewnością po trudnych ostatnich sezonach obecny możemy uznać za prawdziwie zimowy. Śniegu nie zabrakło, warunki dopisały, narciarze również :)… więcej »

15 lutego 2017

Piękna pogoda, moc atrakcji

Piękna pogoda, moc atrakcji

Od kilku dni w Masywie Śnieżnika panuje piękna pogoda, zima prezentuje swoje najlepsze oblicze - błękitne niebo, coraz mocniejsze słoneczko, a do tego temperatury… więcej »

8 lutego 2017

Półmetek ferii

Półmetek ferii

Zimowa aura panująca w całym kraju zachęca do odwiedzin górskich regionów, w tym oczywiście Masywu Śnieżnika. Dzieje się duuużżoo, a w tym dla każdego jest coś miłego… więcej »

20 stycznia 2017

Przed weekendem

Przed weekendem

Masyw Śnieżnika już dawno nie był tak zimowy jak obecnie. Czekaliśmy na takie warunki przez kolejne sezony i wreszcie sytuacja jest jak wymarzona… wszystko działa, wszystko kręci… więcej »

17 stycznia 2016

Wymarzony początek ferii

Wymarzony początek ferii

W Masywie Śnieżnika panują doskonałe warunki do uprawiania wszelkich aktywności zimowych - narty biegowe, zjazdowe, skitoury, rakiety śnieżne. Pokrywa naturalnego śniegu… więcej »

6 stycznia 2017

Wszystko działa

Wszystko działa

Nadeszła długo wyczekiwana chwila - od jutra w Czarnej Górze działają wszystkie wyciągi i trasy!!! Czy ktoś z Was pamięta taką informację na początku stycznia w poprzednich… więcej »

22 grudnia 2016

Świątecznie

Świątecznie

Zima w tym roku jest z pewnością bardziej sprzyjająca niż rok temu - mamy chociaż mrozy, co umożliwia ośrodkom sztucznie dośnieżanie tras zjazdowych. Śniegu naturalnego… więcej »

9 grudnia 2016

Rozpoczęcie sezonu 2017

Rozpoczęcie sezonu 2017

Zaczynamy sezon zimowy w Masywie Śnieżnika. Wcześniejsze opady naturalnego śniegu oraz późniejsze mrozy, które pozwoliły intensywnie naśnieżać stoki… więcej »

24 listopada 2016

Start już wkrótce

Start już wkrótce

Ze względu na optymistyczne prognozy pogodowe Czarna Góra zaplanowała rozpoczęcie sezonu 16/17 na 3 grudnia! Nadchodzi ochłodzenie, opadów może nie ma być zbyt wiele, ale za to… więcej »

29 września 2016

Żegnamy Babcię…

Sezon letni

Kolej Babcia zdemontowana, pamiętamy jej pierwsze dni w ośrodku Czarna Góra, swoje odpracowała, przyszła pora na emeryturę, choć są też podobno plany na jej "drugie życie". W ten weekend… więcej »

26 sierpnia 2016

Przygotowania do sezonu

Przygotowania do sezonu

W Siennej praca wre, bo w nadchodzącym sezonie zimowy czeka nas sporo zmian. Trwają prace przygotowawcze pod montaż nowej 6-ścio osobowej kolei linowej Leitner na Czarną Górę… więcej »

15 sierpnia 2016

Sezon letni

Sezon letni

Czarna Góra i Masyw Śnieżnika to coraz bardziej popularny region na turystycznej mapie Polski nie tylko w okresie zimowym. Malownicze góry, wiele atrakcji w regionie, a także bogata… więcej »

28 czerwca 2016

XXIV Górski Bieg Śnieżnicki 2016

XXIV Górski Bieg Śnieżnicki 2016

30 i 31 lipca 2016 Międzygórze stanie się biegową stolicą regionu. Na starcie najstarszego biegu górskiego w Polsce (!) staną zawodnicy biorący udział w zmaganiach Mistrzostw Polski, eliminacjach… więcej »

13 lipca 2016

Wakacyjny dzień w Dolni Morava

Wakacyjny dzień w Dolni Morava

Ośrodek Dolni Morava po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika to centrum nie tylko zimowego, ale także letniego wypoczynku. Oferta skierowana jest dla osób poszukujących aktywności… więcej »

8 czerwca 2016

Ogromne zmiany w Siennej

Ogromne zmiany w Siennej

Zbliża się sezon letni, ale na Czarnej Górze trwają już intensywne przygotowania do zimy. Główna informacja to montaż najszybszej kolejki linowej krzesełkowej w Polsce, która już w… więcej »

14 maja 2016

Nadchodzące inwestycje

Nadchodzące inwestycje

Po raz kolejny pojawiają się informacje o nadchodzących inwestycjach w Siennej. Wszyscy oczekujemy już kilka lat na zapowiadane modernizacje, w tym wymianę kolei linowej Babcia… więcej »

14 maja 2016

Aktualności wiosenne

Koniec sezonu

Obecnie trwa sezon wiosenny, Masyw Śnieżnika przybrał kolor zielony w niezliczonej ilości odcieni. Szlaki piesze i rowerowe są oczywiście czynne i zdążyły już wyschnąć po śniegowych roztopach… więcej »

28 kwietnia 2016

Rozpoczyna się sezon wiosenny

Rozpoczyna się sezon wiosenny

Sezon zimowy 2015/2016 był trudny, zima spóźniła się znacząco, a obfite opady śniegu dotarły dopiero w marcu. Teraz jednak rozpoczyna się „majówką”, czyli długim weekendem majowym… więcej »

04 kwietnia 2016

Koniec sezonu

Koniec sezonu

Sezon 2015/2016 niestety nie zapisze się jako szczególnie udany dla fanów narciarstwa. Zima długo zastanawiała się nad przyjściem - na początku były przymrozki, które pozwoliły częściowo… więcej »

25 marca 2016

Wielkanocne narciarstwo

Wielkanocne narciarstwo

Białe Święta Wielkanocne stały się obowiązująca tradycją, a niestety Boże Narodzenie kojarzące się z płatkami śniegu zmienia swój charakter. W tym sezonie jest podobnie, grudzień był… więcej »

17 marca 2016

Przed weekendem

Przed weekendem

Warunki są doskonałe! Najlepsze tego skromnego sezonu, ruch turystyczny niewielki, a ceny mocno obniżone - czego chcieć więcej? Na Czarnej Górze gruba warstwa mieszanki… więcej »

11 marca 2016

Zima, zima, zima…

Zima, zima, zima…

Zima na całego, pytanie tylko dlaczego tak późno, dlaczego nie na Boże Narodzenie, nie w ferie szkolne??? Wygląda na to, że zgodnie z nowoczesną tradycją to Wielkanoc musi być zimowa i tak też… więcej »

02 marca 2016

Wreszcie prawdziwa zima

Wreszcie prawdziwa zima

Wreszcie stało się i zima pojawiła się taka jaka powinna być - spadło 20 cm śniegu, jest biało, pięknie, ruszyły kolejne trasy, warunki bardzo dobre. Czarna Góra dostała solidną porcję opadów… więcej »

26 lutego 2016

Piękny weekend

Piękny weekend

Zima nadrabia zaległości! Czasami pada śnieg naturalny, ale ciągle chcielibyśmy go więcej… Ważna natomiast jest temperatura, która pozwala na sprawne naśnieżanie tras zjazdowych i znaczącą… więcej »

25 lutego 2016

Sypie się śnieg

Sypie się śnieg

Powróciły ujemne temperatury i pozwala to na sztuczne dośnieżanie stoków. Ruszyły armatki we wszystkich stacjach narciarskich regionu, więc śniegu przybywa. Dodatkowo spadło… więcej »

23 lutego 2016

Trudna sytuacja

Czarna Góra

Czarna Góra odczuwa trudną sytuację chyba najbardziej ze wszystkich ośrodków narciarskich. Niestabilna zima, kiedy to pojawiają się przymrozki i pada naturalny śnieg występują… więcej »

11 lutego 2016

Powrót zimy

Powrót zimy

Po okresie wiosny w czasie zimy wraca do nas odpowiednia pogoda. Zrobiło się chłodniej, czasem prószy śnieg, czasem nawet mocniej sypie. Jest lepiej niż było ostatnio, ale straty w pokrywie… więcej »

2 lutego 2016

Po odwilży będzię zima

Trwająca już od tygodnia odwilż miała niestety ogromny wpływ na stan stoków narciarskich i tras biegowych. Ośrodki, które dobrze naśnieżyły stoki armatkami podczas wcześniejszych… więcej »

30 stycznia 2016

Międzynarodowy Zlot Turystów

Międzynarodowy Zlot Turystów

W dniach 11-14.02.2016r. odbędzie się IX POLSKO – SŁOWACKO – CZESKI ZIMOWY ZLOT TURYSTÓW. Rajdy narciarskie odbywają się, co dwa lata na przemian po stroniewięcej »

21 stycznia 2016

Śniegu przybywa

Śniegu przybywa

Jest pięknie, zima się wreszcie rozkręciła i odczuli to wszyscy wypoczywający w naszym regionie. Śniegu naturalnego mamy około 30 cm, co pozwoliło na start tras biegowych w… więcej »

14 stycznia 2016

Sypnęło śniegiem

Sytuacja na stokach

Zgodnie z prognozami zima wraca do nas w jeszcze lepszej postaci. W ostatnich dniach spadło około 20 cm śniegu, krajobraz wreszcie wygląda tak jak powinno być w styczniu… więcej »

9 stycznia 2016

Co nowego

Sytuacja zbytnio się nie zmieniła od zeszłego tygodnia. Symboliczne opady śniegu nie poprawiły stanu stoków narciarskich ani tras biegowych. Działają tylko sztucznie…
więcej »

4 stycznia 2016

Sytuacja na stokach

Sytuacja na stokach

Dzięki ujemnym temperaturom udało się naśnieżyć stoki i w Noc Sylwestrową oraz kolejne dni jeździliśmy już na nartach. Otwarcie sezonu może wymarzone nie jest, ale…
więcej »

30 grudnia 2015

Ruszamy!

Udało się, całodobowy mróz pozwala na intensywne naśnieżanie stoków i ruszają wyciągi. Na wieczór sylwestrowy 31.12 uruchomiona zostanie kolej linowa KLF Efka… więcej »

29 grudnia 2015

Zaczyna się!

Zaczyna się!

Uwaga, wreszcie zima się zbliża - nadchodzą solidne mrozy, a po nich opady śniegu. Jesteśmy pełni optymizmu i trzymamy kciuki za taki scenariusz! Tymczasem już od dziś…
więcej »

23 grudnia 2015

Sytuacja bez zmian

Zbliża się szczególny okres świąteczny, który aby miał swój pełny klimat powinien być śnieżny i mroźny. W tym roku tak nie będzie, za oknem ciepło, słonecznie…
więcej »

19 grudnia 2015

Walka o śnieg

Nowości 2016 - Czarna Góra

Jak jest, wszyscy widzą - za oknem wiosna! Kto obserwuje kamery internetowe z polskich ośrodków narciarskich, sąsiednich Czech, ale nawet alpejskich…
więcej »

8 grudnia 2015

Nowości 2016 - Dolni Morava

Kontynuując nasz opis nowości w Masywie Śnieżnika na sezon 2016 przenosimy się do sąsiadów do Dolni Morava. Od kilku lat realizowany jest tutaj ambitny…
więcej »

29 listopada 2015

Nowości 2016 - Czarna Góra

Nowości 2016 - Czarna Góra

Co nowego czeka nas na stokach w sezonie 2016? Zaczynamy od Czarnej Góry. Ośrodek jest nowoczesny, dobrze zorganizowany pod względem…
więcej »

25 listopada 2015

Ruszamy!!!

Zima zawitała! W ostatnich dniach spadło około 10 cm naturalnego śniegu, temperatury ciągle na minusie, wyciągi po serwisach i przeglądach, armatki…
więcej »

17 listopada 2015

Licencja Centrum Śnieżnik

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów PZN przyznało po raz kolejny licencje dla szkół narciarskich na sezon 2015/2016. Centrum Śnieżnik jest obecnie…
więcej »

30 października 2015

Piękna jesień w Masywie Śnieżnika

Na szlakach górskich piękna jesień. Powoli zaczynamy jednak myśleć o nadchodzącym sezonie zimowym. Liczymy oczywiście na piękną białą aurę już od Mikołajek!…
więcej »

22 września 2015

Przedsprzedaż karnetów Blackcard

Od 15 września dostępne w przedsprzedaży są karnety BLACKCARD. Z tym karnetem mamy możliwość jazdy w całym sezonie 2015/16 w jednej z trzech stacji Ski Regionu…
więcej »

19 sierpnia 2015

Weekend biegowy w Zieleńcu

W dniach 22-23.08.2015 w Zieleńcu odbędzie się Weekend Biegowy, który równocześnie będzie też Mistrzostwami Dolnego Śląska. Na sobotę zaplanowano biegi stylem…
więcej »

08 czerwca 2015

Sezon letni

Rozpoczynamy sezon letni w Masywie Śnieżnika, pogoda wreszcie się ustabilizowała, zrobiło się przyjemnie ciepło, czasem oczywiście zdarza się niewielki deszcz…
więcej »

14 kwietnia 2015

Zakończenie sezonu 2015

Dzień 12.04.2015 był ostatnim dniem sezonu zimowego 14/15 i z pewnością należy uznać to za sukces. Dobre warunki panowały jeszcze na głównych trasach B, C, D…
więcej »