Rowery - sport i rekreacja

Rowery

Jeszcze nie odkryty raj dla rowerzystów – tak w skrócie można określić rejon Masywu Śnieżnika. Gęsta sieć dróg leśnych, zróżnicowane tereny, dobrze oznakowane trasy czekają na amatorów jak i zawodowców. Każdy odnajdzie trasę na swoje możliwości, zagłębi się przy tym w spokój i ciszę przyrody, pozna nowe okolice i zapamięta widoki. Coraz więcej osób przyjeżdża tutaj ze swoimi rowerami, organizowane są ważne ogólnopolskie wyścigi MTB, a do tego powstały jeszcze profesjonalne trasy downhill’owe z Czarnej Góry. Zapraszamy do odkrywania okolic na dwóch kółkach.

Trasy Downhill'owe dla początkujących i zawodowców.

Więcej: www.parkrowerowy.pl

Park rowerowy Czarna Góra Park rowerowy Czarna Góra Park rowerowy Czarna Góra

Trasa rowerowa Międzygórze - przełęcz Śnieżnicka - Żmijowiec - Międzygórze | 19 km

Sugerowana przez nas pętla jest bardzo ciekawą propozycją, wykorzystujemy tutaj drogi leśne oraz szlaki rowerowe. Mamy gwarancję spokoju i wspaniałych widoków. Z centrum Międzygórza kierujemy się szlakiem niebieskim na przełęcz Śnieżnicką, na przełęczy skręcamy w lewo na czerwony szlak prowadzący szczytem Żmijowca aż do przełęczy Żmijowa Polana, następnie skręcamy w lewo i od tego miejsca trasa pokrywa się z nartostradą Czarna Góra - Międzygórze, która jest oznakowana do samego już Międzygórza.

Długośc prezentowanej trasy to około 19 km, a czas przejazdu w zależności od sprawności należy założyć 3 godziny. Wycieczka lub dobry trening, tutaj wszystko zależy od Waszych oczekiwań.

Trasa rowerowa z Międzygórza | 11 km

Krótsza, a przez to łatwiejsza propozycja dla mniej zaangażowanych rowerzystów. Z centrum Międzygórza kierujemy się w górę ulicą Sanatoryjną w kierunku Czarnej Góry, dojeżdżamy do kamiennego mostku po czym skręcamy w lewo w kierunku Marii Śnieżnej, następnie na następnej krzyżówce skręcamy w prawo w górę, drogą tą dojeżdżamy do skrzyżowania szlaków prowadzących na Czarną Górę, od krzyżówki tej odbijamy w prawo i na następnej też w prawo zjeżdżamy w dół do kamiennego mostku, przy którym byliśmy wczesniej.

Na nim skręcamy w lewo i cały czas jedziemy prosto aż do zjazdu, którym dojedziemy do asfaltowej drogi w Międzygórzu. Teraz juz tylko zjazd do centrum miejscowości. Trasa ma jeden długi podjazd, który może dać się we znaki, ale za to później jest dłuuugi zjazd powrotny.

Trasa rowerowa Sienna - Śnieżnik - Międzygórze - Sienna

Bardzo fajna trasa, długa, ale nie aż tak męcząca. Przejazd tej pętli pozwoli nam poznać największe atrakcje Masywu Śnieżnika, przynajmniej je zobaczyć :) Z Siennej jedziemy w kierunku Janowej Polany, następnie odbijamy w prawo w górę na Śnieżnik, na Przełęczy Śnieżnickiej jedziemy prosto czerwonym szlakiem do Schroniska na Śnieżniku. Tam robimy zasłużony odpoczynek w schronisku.

Później wracamy do Przełęczy i jedziemy w lewo niebieskim szlakiem do Międzygórza, w centrum miejscowości skręcamy w prawo i podjazd w góre w kierunku Czarnej Góry, jedziemy cały czas prosto aż dojeżdżamy do zniszczonego asfaltu na nim skręcamy w lewo i jedziemy cały czas prosto aż do drogi głównej asfaltowej na Przełęczy Puchaczówka, którą następnie zjeżdżamy w dół do Siennej. Trasa ciekawa, widokowa i bardzo mało uczeszczana, idealna na aktywny wypoczynek.

Sudety Sport - Czarna Góra Sienna | tel. 783 187 944

Skimaxx - Czarna Góra Sienna | tel. 696 420 803

Dodaj swoją ofertę

Kontakt