19.12.2015

Jak jest, wszyscy widzą - za oknem wiosna! Kto obserwuje kamery internetowe z polskich ośrodków narciarskich, sąsiednich Czech, ale nawet alpejskich stacji, ten wie że nieciekawa sytuacja dotyczy wszystkich. Tak ciepło w grudniu nie było dawno, do dziś nie zanotowano u nas nawet kilkudniowego solidnego mrozu, wcześniejszy opad śniegu nie utworzył też zwartej pokrywy śnieżnej. Czekamy wszyscy na ujemne temperatury by ruszył na nowo system naśnieżania lub solidne opady naturalnego śniegu - najlepiej oba warunki.

Otwarcie wyciągów po raz kolejny jest przesuwane. Na dziś (19.12) zaplanowano start sezonu 2016 w Dolni Morava - wyciągi niestety nie ruszyły, ale impreza się odbyła i zapewniono atrakcje z rabatami np. ścieżka w chmurach. Czarna Góra również nie jest w stanie uruchomić wyciągów, sztuczny śnieg który powstawał wcześniej podczas nocnych przymrozków stopniał. Niżej położone ośrodki i stacje (Lądek, Kamienica, Bielice, Gierałtów, Morawa) z wiadomych względów też stoją zamknięte.

Najbliższe dni zapowiadają się ciepło albo bardzo ciepło, więc na zmianę sytuacji w Święta Bożego Narodzenia raczej nie ma co liczyć. Potem trochę chłodniej, ale czy na tyle by naśnieżyć trasy to się okaże. Jeśli się nie uda to polecamy dział ATRAKCJE, gdzie można znaleźć alternatywę dla zimowych pobytów.

Zimy przyzwyczajają nas ostatnio do opóźnionego startu, mamy tylko nadzieję że to już wkrótce.

opis obiektu

ZDJĘCIA

A tak jest w Alpach…
Żródło: ski.it i skipassionlivigno.com

Sytuacja w Alpach Sytuacja w Alpach Sytuacja w Alpach Sytuacja w Alpach
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »