13.07.2016

Ośrodek Dolni Morava po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika to centrum nie tylko zimowego, ale także letniego wypoczynku. Oferta skierowana jest dla osób poszukujących aktywności, atrakcji, widoków. Największą ciekawostką w tej chwili jest Ścieżka w chmurach na szczycie Slamnika, która notuje rekordy popularności zarówno wśród czeskich jak i polskich turystów. Na górę można dostać się wyciągiem krzesełkowym Snieznik, gdzie czas wjazdu to około 6 minut lub pieszo, specjalnie wytyczoną trasą około 1,5 godziny na podejście i 1 godzina na zejście. Przy górnej stacji wyciągu znajduje się schronisko Slamenka, gdzie można spróbować specjałów czeskiej kuchni. To miejsce to także doskonały punkt startu wielu tras rowerowych i wycieczek pieszych. W Dolni Morava znajduje się rozbudowany park linowy z różnymi przeszkodami i trasami dla początkujących, ale także dla zaawansowanych. Ciekawą propozycją dla najmłodszych jest Vodni i Lesni Park, które są specjalnym terenem, gdzie dzieci odkrywają naturę, możliwości wykorzystania wody, jej właściwości - młyny, przepusty, tamy, mosty. Dzieci mają tu do dyspozycji chatki na drzewach, zjeżdżalnie i wiele innych możliwości zabaw.

W resorcie skorzystać można również z całorocznej zjeżdżalni grawitacyjnej o długości 1250 m, do tego jeszcze ścianka wspinaczkowa, specjalna huśtawka dwuosobowa Big Swing o wysokości 13 metrów, tyrolka i wiele innych. Zapraszamy do odwiedzin :)

opis obiektu

ZDJĘCIA
Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »