04.01.2016

Dzięki ujemnym temperaturom udało się naśnieżyć stoki i w Noc Sylwestrową oraz kolejne dni jeździliśmy już na nartach. Otwarcie sezonu może wymarzone nie jest, ale przynajmniej tyle szczęścia, że przyszły duże mrozy i ośrodki mogły uruchomić systemy sztucznego naśnieżania.

Działają już wszystkie większe stacje, choć niestety jeszcze w okrojonej formie.

Czarna Góra: trasa C (1250 m) przy KLH , trasa H (450 m) przy KLF i F2 Bartuś , trasa I (420 m) przy F1 Biba, dowożący P3 Jedruś 180 m. Naśnieżanie niestety wstrzymane, skończyły się zapasy wody w basenach i trwa napełnianie zbiorników. System powinien ruszyć wkrótce.

Dolni Morava: trasa B (1750 m) przy kolei Snieznik, trasa Ondras (600 m) przy Słoniu. Trwa naśnieżanie, 05.01 rusza trasa na Slamnik (600 m), a 06.01. ruszy Velky Slon (1200 m)

Kamienica /Bolesławów: czynna trasa numer 1 (450 m) przy kolei Bolek, trwa naśnieżanie i od 05.01 powinna ruszyć trasa numer 2 (400 m) od strony Kamienicy.

Lądek również wystartował, działa wyciąg krzesełkowy i trasa ponad 300 m, szkółka baby lift oraz Elster 350 m.

Spalona: 06.01.2016 rusza także wyciąg w Spalonej w Górach Bystrzyckich. Narty biegowe jeszcze muszą poczekać, śnieg naturalny w końcu kiedyś spadnie :)

opis obiektu

ZDJĘCIA

A tak wyglądają zimowe panoramy ze Ścieżki w chmurach w Dolni Morava.

Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »