02.02.2016

Trwająca już od tygodnia odwilż miała niestety ogromny wpływ na stan stoków narciarskich i tras biegowych. Ośrodki, które dobrze naśnieżyły stoki armatkami podczas wcześniejszych mrozów mogą zagwarantować nawet teraz grubą pokrywę śnieżną i dobre warunki na stokach, kiedy inni mają kłopoty lub nawet musieli zamknąć swoje stacje. Przedstawiamy poniżej nasz subiektywny ranking otwartych ośrodków w Masywie Śnieżnika - opieramy się na bieżących warunkach oraz informacjach od narciarzy. Jako uzupełnienie galeria z niektórych stacji.

opis obiektu

1 MIEJSCE:
Dolni Morava

Czynne wszystkie trasy (prawie 10 km), wszystkie atrakcje (zjeżdżalnia grawitacyjna, ścieżka w chmurach), gruba pokrywa śniegu (ponad 40 cm), szeroko i bezpiecznie gdyż ruch narciarzy rozkłada się na wielu trasach.

opis obiektu

2 MIEJSCE:
Bolesławów / Kamienica

Dobre warunki na stoku przy kolei linowej od strony Bolesławowa (brak przetarć, mały ruch, szeroko, bezpiecznie). Ośrodek od strony Kamienicy prezentuje się trochę słabiej, ale nadal czynny jest najdłuższy stok oraz główny wyciąg.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Bolesławów / Kamienica
Bolesławów / Kamienica Bolesławów / Kamienica Bolesławów / Kamienica Bolesławów / Kamienica Bolesławów / Kamienica Bolesławów / Kamienica
zdjęcia obiektu

3 MIEJSCE:
Lądek Zdrój

Czynna kolej linowa, dobre warunki przy krześle, trochę gorzej i przetarcia na stoku przy orczyku o długości 550 m. Czynne szkoły narciarskie, sala zabawa dla dzieci i gastronomia.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Lądek Zdrój
Lądek Zdrój Lądek Zdrój Lądek Zdrój Lądek Zdrój Lądek Zdrój Lądek Zdrój Lądek Zdrój
zdjęcia obiektu

4 MIEJSCE:
Czarna Góra

Niestety wcześniejsze kłopoty z naśnieżaniem wpłynęły na najgorszą ocenę stanu stoków przez nas, ale także przez samych narciarzy. Czynne są tylko dwie długie trasy B i C, na których panują przyzwoite warunki jednak powstają przetarcia i przetopienia. Ruch jest spory i dlatego kumulacja na niewielu czynnych stokach.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra
Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra
zdjęcia obiektu

ZAMKNIĘTE:
Nowa Morawa
Bielice
Międzygórze
Mała Gubałówka

Pozostałe ośrodki (Nowa Morawa, Bielice, Międzygórze, Mała Gubałówka) nie dały rady utrzymać śniegu i są obecnie zamknięte. Oczywistym jest, że trasy narciarstwa biegowego również nie przetrwały odwilży i trzeba zbudować warunki od zera…

Pozytywna jest jednak nasza prognoza, która mówi że już od 04.02 zima nabierze tempa, sypnie śniegiem i złapie mróz. A teraz wszyscy trzymamy za to kciuki!

opis obiektu

ZDJĘCIA
Mała Gubałówka
Mała Gubałówka Mała Gubałówka Mała Gubałówka
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »