11.03.2016

Zima na całego, pytanie tylko dlaczego tak późno, dlaczego nie na Boże Narodzenie, nie w ferie szkolne??? Wygląda na to, że zgodnie z nowoczesną tradycją to Wielkanoc musi być zimowa i tak też będzie w tym roku. Śniegu jest pod dostatkiem, nawet do 70 cm na Czarnej Górze i w Dolni Morava. Napadało nam w Masywie Śnieżnika w poprzednim tygodniu sporo, w obecnym jeszcze dosypało. Pokrywa naturalnego śniegu poza trasami to od 30 do 50 cm, jest prawdziwie zimowo.

Czarna Góra - trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w ramach której rozgrywane są konkurencje zjazdowe. Warunki na stokach są bardzo dobre, zalega gruba warstwa śniegu, im wyżej tym więcej też naturalnej pokrywy. Ruch w ośrodku niewielki, ceny bardzo niskie, można się spokojnie wyjeździć. Karnet 7 godzin w weekend za 60 zł, a w tygodniu tylko 40 zł. Pora wykorzystać zimową aurę już teraz a nawet rozważyć narciarską Wielkanoc.

Dolni Morava - również gwarantuje wspaniałe warunki narciarskie przy czym czynne są wszystkie trasy i wyciągi. Ruch turystyczny także jest niewielki, jednak u sąsiadów ciągle trwa wysoki sezon (do końca marca), więc ceny stały się mniej atrakcyjne w porównaniu z polskimi stacjami. Warto odwiedzić ośrodek nie tylko ze względu na narciarstwo, ale także inne atrakcje: ścieżka w chmurach, zjazd na sankach, zjeżdżalnia grawitacyjna i wiele innych.

Działa Kamienica i Lądek, warunki na stokach co najmniej dobre, ruch minimalny a karnety całodzienne już od 30 zł. Śmigamy, szusujemy, korzystamy.

Narty biegowe działają w pobliskiej Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona, gdzie można umówić lekcję z instruktorami, wypożyczyć sprzęt lub po prostu skorzystać z doskonale przygotowanych ratrakiem tras biegowych.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Zima, zima, zima…
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »