Wreszcie stało się i zima pojawiła się taka jaka powinna być - spadło 20 cm śniegu, jest biało, pięknie, ruszyły kolejne trasy, warunki bardzo dobre.
Czarna Góra dostała solidną porcję opadów śniegu i 20 cm poprawiło warunki do bardzo dobrych, a pokrywa śnieżna waha się teraz między 40 a 60 cm. Ruch jest już niewielki, bo sezon wysoki za nami. Ma to swoje plusy, bo teraz karnet 7 godzin w weekend za 60 zł, a w tygodniu tylko 40 zł. Kto jeszcze nie skorzystał to teraz jest odpowiedni czas, niska cena a warunki najlepsze tej zimy.
Dolni Morava nie miała tyle szczęścia co Czarna góra i śniegu naturalnego, pomimo tego że jest to bardzo blisko, spadło nawet o połowę mniej. Nie wpływa to znacząco na sytuację, bo i tak czynne są wszystkie trasy, a nowoczesny system naśnieżania dba o idealne warunki.
Działa Kamienica i Lądek, które na nowo uruchomiły wyciągi i zapewniają bardzo dobre warunki przy cenach sezonu niskiego.
Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »
Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »
Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »
Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »