25.03.2016

Białe Święta Wielkanocne stały się obowiązująca tradycją, a niestety Boże Narodzenie kojarzące się z płatkami śniegu zmienia swój charakter. W tym sezonie jest podobnie, grudzień był kiepski i ledwo udało się sztucznie nasypać trochę śniegu, ale za to teraz pełnia zimy. Na nizinach czuć wiosnę, lecz powyżej poziomu około 800 m n.p.m zima jest niezaprzeczalna.

Na Czarnej Górze warunki są doskonałe, czynne są wszystkie trasy (oprócz górnej A) i działają prawie wszystkie wyciągi. To najlepsza sytuacja tej zimy i warto korzystać. Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek jest wyśmienita, słońce, błękit, oczywiście temperatury już plusowe, ale śniegu nie zabraknie jeszcze długo. Ceny karnetów są niskie i w dodatku otrzymujemy za to pełną usługę, czyli maksymalną dostępność tras. W najbliższych dniach czynna będzie nocna jazda do godziny 22:00 na KLF oraz wyciągu Biba.

Dolni Morava oczywiście nie pozostaje w tyle i również gwarantuje wyśmienite warunki na wszystkich trasach. Wyciągi czynne od 8:30 do 16:00 bez możliwości nocnej jazdy.

Stacja Kamienica utrzymuje ciągle czynną kolej Bolek oraz trasę narciarską wzdłuż niej. Warunki nadal dobre, zima również tam nie odpuszcza.

Czynne są trasy narciarstwa biegowego w Masywie Śnieżnika. Można wystartować z różnych lokalizacji, choć najlepszym rozwiązaniem jest wjazd koleją linową na Żmijowiec z ośrodka Czarna Góra i widokowy spacer do Schroniska na Śnieżniku. Sprzęt biegowy wypożyczymy w Ski Maxx Czarna Góra.

Życzymy zdrowych, spokojnych i aktywnych Świąt Wielkanocnych. Wesołego Alleluja!

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »