30.12.2015

Udało się, całodobowy mróz pozwala na intensywne naśnieżanie stoków i ruszają wyciągi.

Na wieczór sylwestrowy 31.12 uruchomiona zostanie kolej linowa KLF Efka, a przy niej trasa zjazdowa H. Nocna jazda od 20:00 do 1:00 za 60 zł, a przy stoku impreza z DJ'em. Naśnieżają się równocześnie trasa C (1200 m) przy KLH Żmija oraz stok I przy wyciągu Biba. W Nowy Rok pewnie uruchomione zostaną kolejne wyciągi jeśli tylko powstanie odpowiednia pokrywa śnieżna. Sypie się mocno, mróz trzyma, oby tak dalej.

Dolni Morava również śnieży wykorzystując swój nowy system TechnoAlpin i efekty są również bardzo dobre. Obecnie działa tylko szkółka narciarska kolo Slamenki przy górnej stacji kolei linowej. Od 01.12 rusza za to trasa B (1750 m), która obecnie jest intensywnie naśnieżana, a dzięki optymalnym warunkom pogodowym system działa przy maksymalnej efektywności. Jeśli wszystko pójdzie z planem ruszy też tego dnia kolej u Slona oraz Slamnik.

Stacja Narciarska Kamienica śnieży trasę przy kolei linowej Bolek i w Nowy Rok powinna ruszyć trasa od strony Bolesławowa.

Pozostałe stacje jak Lądek i Spalona także rozpoczęły naśnieżanie, ale nie są znane jeszcze terminy otwarcia.

Zapraszamy na Sylwestra na nartach! Udało się…

opis obiektu

ZDJĘCIA
Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy!
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »