23.02.2016

Czarna Góra odczuwa trudną sytuację chyba najbardziej ze wszystkich ośrodków narciarskich. Niestabilna zima, kiedy to pojawiają się przymrozki i pada naturalny śnieg występują bardzo rzadko, najczęściej mamy do czynienia z odwilżami i opadami deszczu. Przy początkowych kłopotach ośrodka z naśnieżaniem, kiedy to zabrakło wody, potem miała miejsce jakaś awaria i też nie wykorzystano solidnego momentu do naśnieżania, ten błąd ciągnie się do dziś. Warstwa sztucznego śniegu jest bardzo mała, każda odwilż jeszcze ją uszczupla i na efekty nie trzeba długo czekać… Warunki są niestety tylko dostateczne, choć przy niektórych wyciągach jak Efka, Baba czy Jędruś powinny być nawet niedostateczne, ale wyciągi nadal kręcą. Ruch w ośrodku jest bardzo mały, większość narciarzy wybiera pobliskie czeskie ośrodki jak Dolni Morava oraz Bukova Hora, gdzie ciągle gruba warstwa wcześniej naśnieżonego stoku pozwala na jazdę w bardzo dobrych warunkach. Czarna Góra niestety nie obniżyła cen swoich karnetów, co tym bardziej zachęca do szukania alternatywy ze względu na podobny na koszt a przy tym nieporównywalną dostępność tras.

Wyciągi w Kamienicy, Lądku, Międzygórzu, Bielicach, Białej Wodzie niestety stoją. Trasy biegowe w regionie również są nieczynne ze względu na brak śniegu.

Wszyscy pewnie mamy jeszcze nadzieję na zimę w marcu. Słońce, śnieg, narty biegowe lub zjazdowe i Masyw Śnieżnika… Zobaczymy :)

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra 22.02.2016 - źródło: webcamera.pl

Czarna Góra 22.02.2016 | Źródło: webcamera.pl

zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »