14.01.2016

Zgodnie z prognozami zima wraca do nas w jeszcze lepszej postaci. W ostatnich dniach spadło około 20 cm śniegu, krajobraz wreszcie wygląda tak jak powinno być w styczniu. Następne intensywne opady już w piątek i sobotę, więc duże szanse na otwarcie kolejnych wyciągów i tras. Baseny z wodą do sztucznego naśnieżania też prawie pełne, co przy nadchodzących mrozach gwarantuje szybkie naśnieżenie trasy B (1650 m) i może jeszcze D (1220 m). Potem w prognozie jest słońce i mróz, czyli wymarzone ferie!

Startują już także trasy narciarstwa biegowego, na chwilę obecną ratrak w Spalonej ruszył na szlak i przygotowana na weekend będzie pętla Duża Jagodna (14 km). Czynna będzie także wypożyczalnia i Licencjonowana Szkoła Narciarstwa Biegowego Centrum Śnieżnik w Spalonej. W niedzielę z okazji Międzynarodowego Dnia Śniegu prowadzona będzie tam również bezpłatna nauka poruszania się na nartach biegowych a także wycieczka z instruktorem na szczyt Gór Bystrzyckich - Jagodna.

Międzynarodowy Dzień Śniegu

W Dolni Morava sezon w pełni. Także spadło sporo śniegu plus jak tylko warunki sprzyjają działa sztuczne naśnieżanie. Czynne są trasa B (1750 m) przy kolei Snieznik, trasa Ondras (600 m) przy Słoniu, trasa na Slamnik (600 m), trasa Velky Slon (1200 m) oraz Kamila (600 m). Przejezdny jest też 2,5 kilometrowy łącznik między Kamilą a Słoniem. Bardzo dobre warunki na czynnych trasach.

Kamienica / Bolesławów: czynna trasa numer 1 (450 m) przy kolei Bolek oraz trudniejsza trasa numer 2 (400 m) przy wyciągu od strony Kamienicy. Warunki bardzo dobre.

Stacja Narciarska Lądek również oferuje bardzo dobre warunki na stoku. Działa wyciąg krzesełkowy z trasą ponad 300 m, szkółka baby lift oraz Elster 350 m.

Cieszymy się, że wreszcie zima sobie przypomniała o górach, stokach, turystach, szczególnie tych najmłodszych, którzy zaczynają ferie! Masyw Śnieżnika spełni Wasze oczekiwania, stoki narciarskie, trasy biegowe, wycieczki na rakietach śnieżnych, wiele atrakcji nie tylko zimowych. Zapraszamy.

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »