22.12.2016

Zima w tym roku jest z pewnością bardziej sprzyjająca niż rok temu - mamy chociaż mrozy, co umożliwia ośrodkom sztucznie dośnieżanie tras zjazdowych. Śniegu naturalnego niewiele, ale miejmy nadzieję że wkrótce „sypnie”.

Czarna Góra ma na ukończeniu wszelkie prace inwestycyjne, a było ich sporo na ten sezon. Wszyscy wypatrują uruchomienia kolei Luxtorpeda marki Leitner Ropeways, która będzie najszybszą koleją linową w Polsce i dowiezie nas szczyt Czarnej Góry w 4 minuty. Trwają odbiory techniczne i start miejmy nadzieję już w weekend - ciągle jednak brak oficjalnej daty otwarcia od Czarna Góra SA. Trasy zjazdowe są dobrze dośnieżone, sypało się na A, B, C, D plus pola narciarskie więc powinno wszystko ładnie ruszyć. Oświetlenie na trasie B o długości 1680 m też już na finiszu i będzie można śmigać nawet do 22.00.

W okolicy sezon rozpoczyna od piątku 23.12 Stacja Narciarska Lądek, gdzie czynna jest kolej linowa, baby lift i jeden orczyk, trwa dośnieżanie trasy przy najdłuższym wyciągu.

Kamienica startuje w sobotę 24.12, gdzie czynna będzie kolej linowa Bolek od strony Bolesławowa oraz nartostrada wzdłuż niej, trwa dośnieżanie tras do strony Kamienicy aby uruchomić kolejne wyciągi.

Ośrodek Dolni Morava po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika działa z pełną mocą, czynne wszystkie trasy (około 9,5 km) oraz wyciągi.

Oficjalnie zaczynamy już ZIMĘ!!!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Wam zdrowia, szczęścia, spokoju i pogody ducha na co dzień, a dla wszystkich fanów zimowych aktywności udanego sezonu 2017!

opis obiektu

ZDJĘCIA
Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »