25.11.2015

Zima zawitała! W ostatnich dniach spadło około 10 cm naturalnego śniegu, temperatury ciągle na minusie, wyciągi po serwisach i przeglądach, armatki rozstawione na stokach, baseny pełne zmagazynowanej wody. W związku z oczekiwanym przez wszystkich wstępem do zimy, który szczęśliwie ma miejsce w odpowiednim kalendarzowo czasie, wszyscy ruszyli do pracy :) Prognozy są optymistyczne, pogoda zimowa utrzyma się w górach przez najbliższe dwa tygodnie, trochę śniegu, lekki mróz, a to już wystarczy aby na stokach przybywało pokrywy śnieżnej i można było uruchomić wyciągi.

Ośrodek Czarna Góra podaje wstępnie otwarcie na 12.12.2015, choć jeśli pogoda pozwoli i naśnieżanie będzie jeszcze bardziej efektywne to już może w Mikołajki… W tej chwili sypie się mocno sztuczny śnieg na polach narciarskich w okolicy kolei KLF, wyciągu Biba oraz trasy C przy KLH.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!!
zdjęcia obiektu

DOLNI MORAVA

Ośrodek Dolni Morava, po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika zaplanował oficjalne otwarcie na 19.12.2015, choć również są nadzieje na szybsze otwarcie części tras. W tej chwili sypie się mocno na trasach wzdłuż wyciągu krzesełkowego u Slona. Sąsiedzi w tym roku zainwestowali kolejnych 10 milionów złotych w rozbudowę systemu naśnieżania Technoalpin i w tej chwili mają najbardziej zaawansowany system do produkcji sztucznego śniegu w Czechach.

opis obiektu

FILM
film

INNE OŚRODKI

W Kamienicy i w Lądku, które działają w ramach Ski Region Śnieżnik również należy się spodziewać rozpoczęcia sztucznego naśnieżania w najbliższych dniach. Mniejsze stacje, jak Międzygórze, Mała Gubałówka, Bielice, Gierałtów i Morawa są przygotowane do sezonu, ale w tym przypadku jednak głównie potrzebny jest śnieg naturalny.

Kolejny news z zestawieniem zimowych nowości 2016 Masywu Śnieżnika już w weekend i tutaj ważna wiadomość – w nowej odsłonie graficznej portalu www.czarnagora.com.pl

Zapraszamy

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »