10.09.2018

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne stają się praktycznie dla każdego długie trasy z licznymi podjazdami i dużymi przewyższeniami.

Sieć szlaków rowerowych w Masywie Śnieżnika jest bardzo gęsta, do tego jest wiele dróg leśnych, a obecnie powstaje w regionie blisko 200 km jednokierunkowych ścieżek rowerowych zwanych Single Track w ramach programu dofinansowanego z UE.

Osoby sprawne fizycznie i z dobrą kondycją nie mają problemów z wyzwaniami w postaci 10 km wspinaczki rowerowej do Schroniska na Śnieżniku, jednak jest wiele osób, które chętnie by się wybrały na taką wycieczkę jednak obawiają się że mogą nie podołać. Rower elektryczny E-bike otwiera dla wszystkich nowe możliwości i zwiedzanie Masywu Śnieżnika zza kierownicy rowerowej staje się realne, odciąża i wpiera nas w trudnych momentach, pedałowanie jest lżejsze, a kilometry na liczniku szybko mijają.

Obecnie rowery tradycyjne jak i elektryczne są dostępne w Siennej w wypożyczalniach Sudety Sport oraz Ski Maxx, już wkrótce oferta poszerzy się o nową wypożyczalnię firmową marki TREK Bicycles w Międzygórzu w ramach Strefy Aktywności Międzygórze.

Zapraszamy do jesiennego Masywu Śnieżnika na wycieczki rowerowe :)

opis obiektu

ZDJĘCIA
Rowery elektryczne  - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Rowery elektryczne  - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Rowery elektryczne  - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Rowery elektryczne  - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Rowery elektryczne  - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »