11.02.2016

Po okresie wiosny w czasie zimy wraca do nas odpowiednia pogoda. Zrobiło się chłodniej, czasem prószy śnieg, czasem nawet mocniej sypie. Jest lepiej niż było ostatnio, ale straty w pokrywie śnieżnej spowodowane wysokimi temperaturami oraz opadami deszczu trzeba odrobić. Z powodu braku śniegu zamknięto wyciąg w Lądku Zdroju, nieczynny jest też orczyk od strony Kamienicy, czynna pozostaje kolej Bolek od Bolesławowa. W Czarnej Górze niestety ciągle konsekwencje wcześniejszych problemów z naśnieżaniem i niezbyt gruba warstwa śniegu na stokach szybko zanikała. Na szczęście ten proces się już zatrzymał i teraz raczej w drugą stronę - przybywa naturalnego śniegu, a mróz pozwala na dośnieżanie na razie tylko górnych partii tras. Prognoza jest optymistyczna i powinno wkrótce poprawić się na dolnych stokach. trzymamy kciuki za zimę w zimie…

O warunki na trasach biegowych z niecierpliwością pytają miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu - nasz region Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Bystrzyckie, a także partnerzy z Czech: Dolni Morava, Paprsek, Orlickie Zahori, Destne, Ricky to najlepszy region na biegówki. W tej chwili śnieg zalega tylko wysoko w górach, ale szlaki są nieutrzymywane ze względu na małą pokrywę oraz utrudnienia w dojeździe dla sprzętu. Wkrótce powinno spaść więcej białego puchu, a wtedy ruszamy na biegówki.

Już wkrótce obszerne informacje i opracowania dla narciarzy biegowych na portalu www.nartybiegowe.com.pl

nartybiegowe.com.pl

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »