29.11.2015

Mamy przyjemność zaprezentować nową wersję serwisu o Czarnej Górze i Masywie Śnieżnika. Lekko poszerzyliśmy zawartość naszego portalu, zebraliśmy dla Państwa najważniejsze informacje, staramy się, aby było rzetelnie i aktualnie. Nowa wersja graficzna to także ułatwienie dostępu do poszczególnych działów, lepsza przejrzystość i czytelność. Czekamy na opinie i rady :)

Co nowego czeka nas na stokach w sezonie 2016?

Zaczynamy od Czarnej Góry. Ośrodek jest nowoczesny, dobrze zorganizowany pod względem logistycznym, posiada idealne tereny do szkolenia początkujących, długie i szerokie nartostrady dla jeżdżących, sprawny i wydajny system sztucznego naśnieżania. Z pewnością te argumenty miały duże znaczenie, gdyż Ośrodek Czarna Góra został wybrany w ramach konkursu World's Best Ski Resort 2015 jako najlepszy ośrodek w Polsce! Wyróżnienie ogromne i należą się gratulacje z tego tytułu. Niestety jest też kilka niedoskonałości, których rozwiązanie z pewnością gwarantowałoby pierwsze miejsce przez następne lata.

Wszyscy oczekują na zapowiadaną od kilku sezonów wymianę kolei linowej, która doczekała się całkowicie uzasadnionej oficjalnej nazwy „Babcia”. Koniec lat 90-tych, kiedy była montowana to początek procesu tworzenia nowego ośrodka narciarskiego na mapie Polski. Oczywiście udało się i teraz resort zajmuje pierwsze miejsca w rankingach, ale kolej linowa, dwuosobowa o przepustowości około 1000 osób na godzinę, sennej prędkości i czasem wjazdu, który trwa aż 15 minut jest nieodpowiednia. Obietnice są powtarzane od kilku sezonów, końcem ostatniego ważyły się losy nawet ośmioosobowej kanapy!

Jeden z artykułów o nowej inwestycji sprzed ponad roku jest tutaj, ale ciągle nie wyszło i ośrodek prosi klientów o wyrozumiałość. Podobnie było z reklamowaną jakiś czas temu stacją narciarską Biała Woda, która miała być częścią ośrodka Czarna Góra. Tereny są przygotowane, trasy wytyczone, lecz niestety nic tam jeszcze nie powstało.

Nie pisalibyśmy o tych sprawach, gdyby nie prezentowane przez stację wizje i plany, a nawet dokładne terminy realizacji. Wiemy jednak, że sytuacja jest dynamiczna, zimy bywają różne i nie zawsze wszystko się udaje.

Czekamy z niecierpliwością na nową, szybką kolej linową na Czarną Górę, co łączy się z otwarciem, utrzymywaniem i dośnieżaniem szczytowej części najtrudniejszej trasy A. Trasa B wówczas miałaby być również sztucznie oświetlona, a wtedy to już pierwsze miejsce gwarantowane. Gdyby jeszcze Biała Woda choć w części ruszyła…

Zapraszamy do Czarnej Góry, do Masywu Śnieżnika, zima się rozkręca, za oknem sypie śnieg… Kolejne nowości z Dolni Morava Czechy, Kamienica i Lądek w następnym wpisie.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »