14.05.2016

Po raz kolejny pojawiają się informacje o nadchodzących inwestycjach w Siennej. Wszyscy oczekujemy już kilka lat na zapowiadane modernizacje, w tym wymianę kolei linowej Babcia na nowe sześcioosobowe krzesło. Do tego niezbędne stanie się otworzenie i naśnieżenie całej nartostrady A, aby rozładować ruch narciarzy. Po minionym sezonie i kłopotach z wodą do naśnieżania stało się również oczywiste, że należy zmagazynować jej więcej, by naśnieżyć trasy w krótkim czasie. Obecnie pojawiły się zapytania ofertowe ośrodka Czarna Góra SA dotyczące dostawy i montażu dwóch kolei linowych w ramach programu unijnego „Wsparcie innowacyjności w przedsiębiorstwach” na lata 2014-2020. To bardzo dobre informacje, montaż nowego krzesła zamiast wysłużonej Babci oraz zastąpienie wyciągu H2 również szybkim krzesłem to marzenie narciarzy.

Ośrodek w Siennej posiada doskonałe trasy zjazdowe, których ilości i profilu mogą pozazdrościć konkurencyjne stacje narciarskie. Od jakiegoś czasu słabością niestety stawała się infrastruktura w postaci wyciągów, która jest przestarzała i ośrodek tracił na tym coraz bardziej. Realizacja nowego projektu unijnego to awans nawet na pierwsze miejsce rankingów i pewny sukces. Zamawiane koleje byłyby sześcio- i czteroosobowe, wyprzęgane, podgrzewane, z osłonami, garażowane w specjalnych hangarach dolnych stacji. Niestety termin ukończenia zadania przewidziany jest dopiero na koniec 2017 roku, ale możliwe są modyfikacje tych dat… Trzymamy kciuki za jak najszybsze działania i wierzymy w powodzenie inwestycji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą inwestycyjną w pobliskim Międzygórzu, gdzie właśnie wystawiono na sprzedaż atrakcyjną nieruchomość bezpośrednio przy Rezerwacie Wodospadu Wilczki. Więcej »

opis obiektu
LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »