30.01.2016

W dniach 11-14.02.2016r. odbędzie się IX POLSKO – SŁOWACKO – CZESKI ZIMOWY ZLOT TURYSTÓW. Rajdy narciarskie odbywają się, co dwa lata na przemian po stronie czeskiej, słowackiej i polskiej. Turyści zimowi poznają pasma górskie w każdym z trzech krajów. Trasy rajdu są tak dobrane, aby każda osoba mogła poruszać się na miarę swoich możliwości, niezależnie od umiejętności narciarskich i sprawności fizycznej. Tym razem miłośnicy tej aktywnej zimowej formy ruchu spotkają się w Polsce, a ich bazą będzie malownicza Stacja Klimatyczna Międzygórze. Entuzjaści turystyki narciarskiej, skitouringu przemierzą najbardziej atrakcyjne zakątki Masywu Śnieżnika. Wydarzenia te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W imprezie mogą wziąć udział zarówno skitourowcy, narciarze biegowi oraz turyści piesi. Oprócz wędrówek górskich na uczestników czeka wiele atrakcji towarzyszących: integracyjne imprezy kulturalne i rozrywkowe, a także bal oraz gry, zabawy i konkursy :)

Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu w górskim międzynarodowym towarzystwie!!!

Głównym organizatorem zlotu jest Komisja Turystyki Narciarskiej Zarządu Głównego PTTK w Krakowie. Do współorganizatorów należy również Oddział PTTK im. dra Mieczysława Orłowicza w Międzygórzu oraz Gmina Bystrzyca Kłodzka.

Serdecznie zapraszamy do Stacji Klimatycznej Międzygórze.

Szczegółowe informacje i program zlotu:
http://www.pttkmiedzygorze.ta.pl/?id=36

opis obiektu

ZDJĘCIA
IX Zimowy Międzynarodowy Zlot Turystów - Międzygórze 11-14 luty 2016
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »