04.04.2016

Sezon 2015/2016 niestety nie zapisze się jako szczególnie udany dla fanów narciarstwa. Zima długo zastanawiała się nad przyjściem - na początku były przymrozki, które pozwoliły częściowo naśnieżyć i uruchomić wyciągi z trasami zjazdowymi. Można powiedzieć „sezon wystartował!”, wszyscy liczyli na poprawę sytuacji z każdym kolejnym dniem, tymczasem tak się nie stało... Druga tura mrozów pozwoliła niektórym ośrodkom nasypać dużo sztucznego śniegu, inni niestety nie mieli takiej możliwości. Prawdziwej zimy mogliśmy posmakować pod koniec stycznia i na początku lutego, a potem właściwie cały czas prawie wiosennie. Uniemożliwiało to całkowicie uprawianie narciarstwa biegowego, które wymaga chociaż 20 cm naturalnej pokrywy śnieżnej. Zjazdówka działała często już na pograniczu przyjemności z jazdy, ale trwały ferie i wszyscy pragnęli nart.

I w końcu przyszedł marzec!!! Zaraz po feriach zrobiło się prawdziwie zimowo, spadło dużo śniegu, mróz trzymał, ruszyły kolejne trasy zjazdowe, biegówka wróciła do życia i tak zostało do początku kwietnia. Zimy bywają różne, gdy już zapowiadało się że 15/16 będzie jedną z najsłabszych, marzec odmienił obraz i pokazał jak pięknie jest w Masywie Śnieżnika o tej porze roku. Podsumowując ten sezon należy określić go jako trudny i ciężki, z przebłyskami normalnej zimy i doskonałych warunków. Tym bardziej chcieliśmy wszystkim podziękować za zainteresowanie naszym regionem, za wizytę u nas. Jeśli zdarzyło się, że nie mieliście tyle szczęścia, aby trafić w zimę zimą to zapewniamy, że warto spróbować jeszcze raz :) Zdjęcia zimowego Masywu Śnieżnika na zjazdówce, na biegówce urzekają.

W powietrzu już wiosna, zaraz rozpoczną się wycieczki górskie, rowery, aktywny wypoczynek - zapraszamy.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »