09.01.2016

Sytuacja zbytnio się nie zmieniła od zeszłego tygodnia. Symboliczne opady śniegu nie poprawiły stanu stoków narciarskich ani tras biegowych. Działają tylko sztucznie dośnieżone nartostrady we wszystkich większych ośrodkach regionu. Trasy biegowe pozostają ciągle zamknięte. Zapowiadane na ten tydzień opady śniegu powinny wszystkich ucieszyć, tak aby start ferii zimowych był prawdziwie zimowy.

W Czarnej Górze trwa magazynowanie wody do kolejnej tury sztucznego naśnieżania. Niestety suche lato, ale także ciągła rozbudowa infrastruktury w Siennej, czyli pensjonaty i kolejne apartamenty wpływają na gospodarkę wodną terenu, co obecnie skutkuje problemami z jej dostępnością. Po pierwszej dużej akcji naśnieżania uruchomione są ciągle: trasa C (1250 m) przy KLH , trasa H (450 m) przy KLF i F2 Bartuś , trasa I (420 m) przy F1 Biba, dowożący P3 Jedruś 180 m. Rano warunki bardzo dobre, w godzinach popołudniowych pojawiają się miejscowe oblodzenia. Kolejną naśnieżaną trasą ma być B Fis (1650 m), wody w basenach przybywa, może na przyszły weekend się uda.

W Dolni Morava problemów z wodą nie było i uruchomiono kolejne trasy w tym tygodniu. Czynne są trasa B (1750 m) przy kolei Snieznik, trasa Ondras (600 m) przy Słoniu, trasa na Slamnik (600 m), trasa Velky Slon (1200 m) oraz Kamila (600 m). Udało się także naśnieżyć łącznik między Kamilą a Słoniem o długości 2500 m. Do pełnego uruchomienia brakuję już tylko nartostrady A oraz Małego Słonia.

Kamienica /Bolesławów: czynna trasa numer 1 (450 m) przy kolei Bolek oraz trudniejsza trasa numer 2 (400 m) przy wyciągu od strony Kamienicy.

Lądek również kręci, działa wyciąg krzesełkowy z trasą ponad 300 m, szkółka baby lift oraz Elster 350 m. Warunki bardzo dobre.

W Spalonej działa również wyciąg narciarski i warunki są bardzo dobre.

Czekamy na śnieg, na ferie, na narty biegowe - wszystko powinno się udać od przyszłego weekendu. Trzymajmy kciuki

opis obiektu

ZDJĘCIA
Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

13 lutego 2021

Działamy znowu!

Działamy znowu!

Po zniesieniu obostrzeń wreszcie Czarna Góra Resort oraz inne okoliczne ośrodki (Lądek Zdrój, Kamienica linki) mogą wrócić do funkcjonowania. Zima w tym roku jest… więcej »

23 grudnia 2019

Nadchodzi ochłodzenie

Nadchodzi ochłodzenie

Prognozy są dynamiczne, zmieniają się bardzo często jednak zaczyna wygrywać wariant zimowy. W najbliższych dniach powinno się ochłodzić i spadnie trochę naturalnego śniegu, ale co ważne… więcej »

13 grudnia 2019

Narciarski weekend

Narciarski weekendy

Przed nami kolejny narciarski weekend w Czarnej Górze, warunki na trasach dobre i trwa przedsezonowe rozjeżdżanie. W sobotę i niedzielę zapowiadane są opady naturalnego śniegu, więc… więcej »

6 grudnia 2019

Rozpoczynamy sezon

Rozpoczynamy sezon

Dziś od godziny 9.00 oficjalnie wystartował sezon narciarski 2020 w Czarnej Górze. Można uznać to nawet za tradycję, że ośrodek startuje w Mikołajki, bo często o tej porze warunki naturalne… więcej »