Jaskinia Niedźwiedzia - Kletno

Jaskinia Niedźwiedzia

Kletno
adres Kletno 18, 57-550 Stronie Śląskie
telefon +48 74 814 12 50
email rezerwacja@jaskinianiedzwiedzia.pl
www www.jaskinianiedzwiedzia.pl

OPIS

Jedna z największych atrakcji Masywu Śnieżnika to Jaskinia Niedźwiedzia położona na prawym zboczu doliny Kleśnicy, w bloku marmurów leżącym w górze Stromej (1166,8 m n.p.m.). Jest to najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z większych w Polsce, którą po przypadkowym odkryciu w roku 1966 podczas eksploatacji kopalni marmuru, a następnie wielu pracach badawczych, geologicznych, górniczych i budowlanych udostępniono dla turystów od 1983 roku.

Od 1977 jaskinia wraz z pobliską otuliną została ustanowiona Rezerwatem Przyrody. Rozłożone horyzontalnie korytarze mają łączną długość ok. 5 km i znajdują się na wielu poziomach. Podczas eksploracji jaskini natrafiono w namuliskach na szczątki tysięcy zwierząt plejstoceńskich, przede wszystkim niedźwiedzia jaskiniowego, stąd jej nazwa.

Trasa turystyczna, która udostępniona jest dla turystów liczy około 360 m, przy czym możemy na niej zobaczyć około 500 m jaskini. Nie można w niej dotykać szaty naciekowej, a ze względu na konieczność utrzymania specyficznego mikroklimatu wewnątrz jaskini grupy zwiedzających mają maksymalnie 15 uczestników.

opis obiektu

ZDJĘCIA
zdjęcia obiektu

WAŻNE INFORMACJE

Wstęp do Jaskini Niedźwiedziej jest płatny i ze względu na duży ruch i zainteresowanie wymagana jest wcześniejsza rezerwacja biletów.

Jaskinia jest czynna codziennie, oprócz poniedziałków i czwartków w godzinach 09:00 - 16:40 (czwartki czynne w miesiącach: V-VIII)

ważne informacje

CENNIK

Zniżka przysługuje dzieciom, młodzieży, studentom do 26 l., dzieci do 3 lat bezpłatnie Uwaga: zniżka nie przysługuje emerytom i rencistom! 

cennik

LOKALIZACJA
lokalizacja