Ogród Bajek - Międzygórze

Ogród Bajek

Międzygórze
kontakt Oddział PTTK w Międzygórzu
ul. Wojska Polskiego 2/9
telefon +48 74 813 51 95
email pttkbiuro@ta.pl
www www.pttkmiedzygorze.ta.pl

OPIS

Niewielki ogród malowniczo położony na stromym zboczu Lesieńca, na wysokości 700 - 710 m n.p.m. otoczony przez świerkowy las i górskie łąki. Powstał w latach 20-tych XX wieku poprzez starasowanie zbocza i poprowadzenie w jego obrębie licznych ścieżek. Założył go Izydor Kristien w hołdzie baśniom, urzekającej okolicy, a także wszechwładnemu Duchowi Gór. Zgromadzone tu liczne okazy ozdobnych roślin ogrodowych oraz typowo górskich są tłem dla wykonanych w większości z korzeni i konarów drzew, a także kamieni oryginalnych motywów baśniowych tj. figurek, totemów, domków, altanek i innych. Znajduje się tu także miniatura dawnej kamiennej wieży widokowej ze szczytu Śnieżnika.

Do Ogrodu Bajek można dojść z Międzygórza żółtym szlakiem przez Polaną Śnieżną w ciągu 30 minut lub drogą za pensjonatem „Sarenka”, a następnie czerwonym szlakiem w ciągu 30 minut. Od maja 2009 r. wytyczono dla dzieci „Szlak Krasnala” tj. od pętli PKS w Międzygórzu do Ogrodu Bajek w kolorach czerwonym i żółtym.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Ogród Bajek - Międzygórze Ogród Bajek - Międzygórze Ogród Bajek - Międzygórze Ogród Bajek - Międzygórze Ogród Bajek - Międzygórze Ogród Bajek - Międzygórze Ogród Bajek - Międzygórze Ogród Bajek - Międzygórze
zdjęcia obiektu

CENNIK
cennik

LOKALIZACJA
lokalizacja