11.03.2016

Zima na całego, pytanie tylko dlaczego tak późno, dlaczego nie na Boże Narodzenie, nie w ferie szkolne??? Wygląda na to, że zgodnie z nowoczesną tradycją to Wielkanoc musi być zimowa i tak też będzie w tym roku. Śniegu jest pod dostatkiem, nawet do 70 cm na Czarnej Górze i w Dolni Morava. Napadało nam w Masywie Śnieżnika w poprzednim tygodniu sporo, w obecnym jeszcze dosypało. Pokrywa naturalnego śniegu poza trasami to od 30 do 50 cm, jest prawdziwie zimowo.

Czarna Góra - trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w ramach której rozgrywane są konkurencje zjazdowe. Warunki na stokach są bardzo dobre, zalega gruba warstwa śniegu, im wyżej tym więcej też naturalnej pokrywy. Ruch w ośrodku niewielki, ceny bardzo niskie, można się spokojnie wyjeździć. Karnet 7 godzin w weekend za 60 zł, a w tygodniu tylko 40 zł. Pora wykorzystać zimową aurę już teraz a nawet rozważyć narciarską Wielkanoc.

Dolni Morava - również gwarantuje wspaniałe warunki narciarskie przy czym czynne są wszystkie trasy i wyciągi. Ruch turystyczny także jest niewielki, jednak u sąsiadów ciągle trwa wysoki sezon (do końca marca), więc ceny stały się mniej atrakcyjne w porównaniu z polskimi stacjami. Warto odwiedzić ośrodek nie tylko ze względu na narciarstwo, ale także inne atrakcje: ścieżka w chmurach, zjazd na sankach, zjeżdżalnia grawitacyjna i wiele innych.

Działa Kamienica i Lądek, warunki na stokach co najmniej dobre, ruch minimalny a karnety całodzienne już od 30 zł. Śmigamy, szusujemy, korzystamy.

Narty biegowe działają w pobliskiej Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona, gdzie można umówić lekcję z instruktorami, wypożyczyć sprzęt lub po prostu skorzystać z doskonale przygotowanych ratrakiem tras biegowych.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Zima, zima, zima…
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »