11.03.2016

Zima na całego, pytanie tylko dlaczego tak późno, dlaczego nie na Boże Narodzenie, nie w ferie szkolne??? Wygląda na to, że zgodnie z nowoczesną tradycją to Wielkanoc musi być zimowa i tak też będzie w tym roku. Śniegu jest pod dostatkiem, nawet do 70 cm na Czarnej Górze i w Dolni Morava. Napadało nam w Masywie Śnieżnika w poprzednim tygodniu sporo, w obecnym jeszcze dosypało. Pokrywa naturalnego śniegu poza trasami to od 30 do 50 cm, jest prawdziwie zimowo.

Czarna Góra - trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w ramach której rozgrywane są konkurencje zjazdowe. Warunki na stokach są bardzo dobre, zalega gruba warstwa śniegu, im wyżej tym więcej też naturalnej pokrywy. Ruch w ośrodku niewielki, ceny bardzo niskie, można się spokojnie wyjeździć. Karnet 7 godzin w weekend za 60 zł, a w tygodniu tylko 40 zł. Pora wykorzystać zimową aurę już teraz a nawet rozważyć narciarską Wielkanoc.

Dolni Morava - również gwarantuje wspaniałe warunki narciarskie przy czym czynne są wszystkie trasy i wyciągi. Ruch turystyczny także jest niewielki, jednak u sąsiadów ciągle trwa wysoki sezon (do końca marca), więc ceny stały się mniej atrakcyjne w porównaniu z polskimi stacjami. Warto odwiedzić ośrodek nie tylko ze względu na narciarstwo, ale także inne atrakcje: ścieżka w chmurach, zjazd na sankach, zjeżdżalnia grawitacyjna i wiele innych.

Działa Kamienica i Lądek, warunki na stokach co najmniej dobre, ruch minimalny a karnety całodzienne już od 30 zł. Śmigamy, szusujemy, korzystamy.

Narty biegowe działają w pobliskiej Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona, gdzie można umówić lekcję z instruktorami, wypożyczyć sprzęt lub po prostu skorzystać z doskonale przygotowanych ratrakiem tras biegowych.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Zima, zima, zima…
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »