11.03.2016

Zima na całego, pytanie tylko dlaczego tak późno, dlaczego nie na Boże Narodzenie, nie w ferie szkolne??? Wygląda na to, że zgodnie z nowoczesną tradycją to Wielkanoc musi być zimowa i tak też będzie w tym roku. Śniegu jest pod dostatkiem, nawet do 70 cm na Czarnej Górze i w Dolni Morava. Napadało nam w Masywie Śnieżnika w poprzednim tygodniu sporo, w obecnym jeszcze dosypało. Pokrywa naturalnego śniegu poza trasami to od 30 do 50 cm, jest prawdziwie zimowo.

Czarna Góra - trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w ramach której rozgrywane są konkurencje zjazdowe. Warunki na stokach są bardzo dobre, zalega gruba warstwa śniegu, im wyżej tym więcej też naturalnej pokrywy. Ruch w ośrodku niewielki, ceny bardzo niskie, można się spokojnie wyjeździć. Karnet 7 godzin w weekend za 60 zł, a w tygodniu tylko 40 zł. Pora wykorzystać zimową aurę już teraz a nawet rozważyć narciarską Wielkanoc.

Dolni Morava - również gwarantuje wspaniałe warunki narciarskie przy czym czynne są wszystkie trasy i wyciągi. Ruch turystyczny także jest niewielki, jednak u sąsiadów ciągle trwa wysoki sezon (do końca marca), więc ceny stały się mniej atrakcyjne w porównaniu z polskimi stacjami. Warto odwiedzić ośrodek nie tylko ze względu na narciarstwo, ale także inne atrakcje: ścieżka w chmurach, zjazd na sankach, zjeżdżalnia grawitacyjna i wiele innych.

Działa Kamienica i Lądek, warunki na stokach co najmniej dobre, ruch minimalny a karnety całodzienne już od 30 zł. Śmigamy, szusujemy, korzystamy.

Narty biegowe działają w pobliskiej Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona, gdzie można umówić lekcję z instruktorami, wypożyczyć sprzęt lub po prostu skorzystać z doskonale przygotowanych ratrakiem tras biegowych.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Zima, zima, zima…
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »

5 grudnia 2017

Rozpoczęcie sezonu

Rozpoczęcie sezonu

Ośrodek Czarna Góra rozpoczyna sezon narciarski w dniu 6.12.2017, czyli w Mikołajki i z tej okazji będzie obowiązywała zniżka 50% na karnety. Promocja nie zostanie niestety przedłużona… więcej »

22 czerwca 2017

Nadchodzą wakacje

Nadchodzą wakacje

Wiosna była dosyć chłodna tego roku, momentami nawet można powiedzieć, że zimowa - śnieg padał w kwietniu, a nawet w maju. Pora jednak na lato i upragnione wakacje, które w Czarnej Górze… więcej »