25.03.2016

Białe Święta Wielkanocne stały się obowiązująca tradycją, a niestety Boże Narodzenie kojarzące się z płatkami śniegu zmienia swój charakter. W tym sezonie jest podobnie, grudzień był kiepski i ledwo udało się sztucznie nasypać trochę śniegu, ale za to teraz pełnia zimy. Na nizinach czuć wiosnę, lecz powyżej poziomu około 800 m n.p.m zima jest niezaprzeczalna.

Na Czarnej Górze warunki są doskonałe, czynne są wszystkie trasy (oprócz górnej A) i działają prawie wszystkie wyciągi. To najlepsza sytuacja tej zimy i warto korzystać. Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek jest wyśmienita, słońce, błękit, oczywiście temperatury już plusowe, ale śniegu nie zabraknie jeszcze długo. Ceny karnetów są niskie i w dodatku otrzymujemy za to pełną usługę, czyli maksymalną dostępność tras. W najbliższych dniach czynna będzie nocna jazda do godziny 22:00 na KLF oraz wyciągu Biba.

Dolni Morava oczywiście nie pozostaje w tyle i również gwarantuje wyśmienite warunki na wszystkich trasach. Wyciągi czynne od 8:30 do 16:00 bez możliwości nocnej jazdy.

Stacja Kamienica utrzymuje ciągle czynną kolej Bolek oraz trasę narciarską wzdłuż niej. Warunki nadal dobre, zima również tam nie odpuszcza.

Czynne są trasy narciarstwa biegowego w Masywie Śnieżnika. Można wystartować z różnych lokalizacji, choć najlepszym rozwiązaniem jest wjazd koleją linową na Żmijowiec z ośrodka Czarna Góra i widokowy spacer do Schroniska na Śnieżniku. Sprzęt biegowy wypożyczymy w Ski Maxx Czarna Góra.

Życzymy zdrowych, spokojnych i aktywnych Świąt Wielkanocnych. Wesołego Alleluja!

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »

5 grudnia 2017

Rozpoczęcie sezonu

Rozpoczęcie sezonu

Ośrodek Czarna Góra rozpoczyna sezon narciarski w dniu 6.12.2017, czyli w Mikołajki i z tej okazji będzie obowiązywała zniżka 50% na karnety. Promocja nie zostanie niestety przedłużona… więcej »

22 czerwca 2017

Nadchodzą wakacje

Nadchodzą wakacje

Wiosna była dosyć chłodna tego roku, momentami nawet można powiedzieć, że zimowa - śnieg padał w kwietniu, a nawet w maju. Pora jednak na lato i upragnione wakacje, które w Czarnej Górze… więcej »