25.03.2016

Białe Święta Wielkanocne stały się obowiązująca tradycją, a niestety Boże Narodzenie kojarzące się z płatkami śniegu zmienia swój charakter. W tym sezonie jest podobnie, grudzień był kiepski i ledwo udało się sztucznie nasypać trochę śniegu, ale za to teraz pełnia zimy. Na nizinach czuć wiosnę, lecz powyżej poziomu około 800 m n.p.m zima jest niezaprzeczalna.

Na Czarnej Górze warunki są doskonałe, czynne są wszystkie trasy (oprócz górnej A) i działają prawie wszystkie wyciągi. To najlepsza sytuacja tej zimy i warto korzystać. Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek jest wyśmienita, słońce, błękit, oczywiście temperatury już plusowe, ale śniegu nie zabraknie jeszcze długo. Ceny karnetów są niskie i w dodatku otrzymujemy za to pełną usługę, czyli maksymalną dostępność tras. W najbliższych dniach czynna będzie nocna jazda do godziny 22:00 na KLF oraz wyciągu Biba.

Dolni Morava oczywiście nie pozostaje w tyle i również gwarantuje wyśmienite warunki na wszystkich trasach. Wyciągi czynne od 8:30 do 16:00 bez możliwości nocnej jazdy.

Stacja Kamienica utrzymuje ciągle czynną kolej Bolek oraz trasę narciarską wzdłuż niej. Warunki nadal dobre, zima również tam nie odpuszcza.

Czynne są trasy narciarstwa biegowego w Masywie Śnieżnika. Można wystartować z różnych lokalizacji, choć najlepszym rozwiązaniem jest wjazd koleją linową na Żmijowiec z ośrodka Czarna Góra i widokowy spacer do Schroniska na Śnieżniku. Sprzęt biegowy wypożyczymy w Ski Maxx Czarna Góra.

Życzymy zdrowych, spokojnych i aktywnych Świąt Wielkanocnych. Wesołego Alleluja!

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »