25.03.2016

Białe Święta Wielkanocne stały się obowiązująca tradycją, a niestety Boże Narodzenie kojarzące się z płatkami śniegu zmienia swój charakter. W tym sezonie jest podobnie, grudzień był kiepski i ledwo udało się sztucznie nasypać trochę śniegu, ale za to teraz pełnia zimy. Na nizinach czuć wiosnę, lecz powyżej poziomu około 800 m n.p.m zima jest niezaprzeczalna.

Na Czarnej Górze warunki są doskonałe, czynne są wszystkie trasy (oprócz górnej A) i działają prawie wszystkie wyciągi. To najlepsza sytuacja tej zimy i warto korzystać. Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek jest wyśmienita, słońce, błękit, oczywiście temperatury już plusowe, ale śniegu nie zabraknie jeszcze długo. Ceny karnetów są niskie i w dodatku otrzymujemy za to pełną usługę, czyli maksymalną dostępność tras. W najbliższych dniach czynna będzie nocna jazda do godziny 22:00 na KLF oraz wyciągu Biba.

Dolni Morava oczywiście nie pozostaje w tyle i również gwarantuje wyśmienite warunki na wszystkich trasach. Wyciągi czynne od 8:30 do 16:00 bez możliwości nocnej jazdy.

Stacja Kamienica utrzymuje ciągle czynną kolej Bolek oraz trasę narciarską wzdłuż niej. Warunki nadal dobre, zima również tam nie odpuszcza.

Czynne są trasy narciarstwa biegowego w Masywie Śnieżnika. Można wystartować z różnych lokalizacji, choć najlepszym rozwiązaniem jest wjazd koleją linową na Żmijowiec z ośrodka Czarna Góra i widokowy spacer do Schroniska na Śnieżniku. Sprzęt biegowy wypożyczymy w Ski Maxx Czarna Góra.

Życzymy zdrowych, spokojnych i aktywnych Świąt Wielkanocnych. Wesołego Alleluja!

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo Czarna Góra - Wielkanocne narciarstwo
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »