19.12.2015

Jak jest, wszyscy widzą - za oknem wiosna! Kto obserwuje kamery internetowe z polskich ośrodków narciarskich, sąsiednich Czech, ale nawet alpejskich stacji, ten wie że nieciekawa sytuacja dotyczy wszystkich. Tak ciepło w grudniu nie było dawno, do dziś nie zanotowano u nas nawet kilkudniowego solidnego mrozu, wcześniejszy opad śniegu nie utworzył też zwartej pokrywy śnieżnej. Czekamy wszyscy na ujemne temperatury by ruszył na nowo system naśnieżania lub solidne opady naturalnego śniegu - najlepiej oba warunki.

Otwarcie wyciągów po raz kolejny jest przesuwane. Na dziś (19.12) zaplanowano start sezonu 2016 w Dolni Morava - wyciągi niestety nie ruszyły, ale impreza się odbyła i zapewniono atrakcje z rabatami np. ścieżka w chmurach. Czarna Góra również nie jest w stanie uruchomić wyciągów, sztuczny śnieg który powstawał wcześniej podczas nocnych przymrozków stopniał. Niżej położone ośrodki i stacje (Lądek, Kamienica, Bielice, Gierałtów, Morawa) z wiadomych względów też stoją zamknięte.

Najbliższe dni zapowiadają się ciepło albo bardzo ciepło, więc na zmianę sytuacji w Święta Bożego Narodzenia raczej nie ma co liczyć. Potem trochę chłodniej, ale czy na tyle by naśnieżyć trasy to się okaże. Jeśli się nie uda to polecamy dział ATRAKCJE, gdzie można znaleźć alternatywę dla zimowych pobytów.

Zimy przyzwyczajają nas ostatnio do opóźnionego startu, mamy tylko nadzieję że to już wkrótce.

opis obiektu

ZDJĘCIA

A tak jest w Alpach…
Żródło: ski.it i skipassionlivigno.com

Sytuacja w Alpach Sytuacja w Alpach Sytuacja w Alpach Sytuacja w Alpach
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »