19.12.2015

Jak jest, wszyscy widzą - za oknem wiosna! Kto obserwuje kamery internetowe z polskich ośrodków narciarskich, sąsiednich Czech, ale nawet alpejskich stacji, ten wie że nieciekawa sytuacja dotyczy wszystkich. Tak ciepło w grudniu nie było dawno, do dziś nie zanotowano u nas nawet kilkudniowego solidnego mrozu, wcześniejszy opad śniegu nie utworzył też zwartej pokrywy śnieżnej. Czekamy wszyscy na ujemne temperatury by ruszył na nowo system naśnieżania lub solidne opady naturalnego śniegu - najlepiej oba warunki.

Otwarcie wyciągów po raz kolejny jest przesuwane. Na dziś (19.12) zaplanowano start sezonu 2016 w Dolni Morava - wyciągi niestety nie ruszyły, ale impreza się odbyła i zapewniono atrakcje z rabatami np. ścieżka w chmurach. Czarna Góra również nie jest w stanie uruchomić wyciągów, sztuczny śnieg który powstawał wcześniej podczas nocnych przymrozków stopniał. Niżej położone ośrodki i stacje (Lądek, Kamienica, Bielice, Gierałtów, Morawa) z wiadomych względów też stoją zamknięte.

Najbliższe dni zapowiadają się ciepło albo bardzo ciepło, więc na zmianę sytuacji w Święta Bożego Narodzenia raczej nie ma co liczyć. Potem trochę chłodniej, ale czy na tyle by naśnieżyć trasy to się okaże. Jeśli się nie uda to polecamy dział ATRAKCJE, gdzie można znaleźć alternatywę dla zimowych pobytów.

Zimy przyzwyczajają nas ostatnio do opóźnionego startu, mamy tylko nadzieję że to już wkrótce.

opis obiektu

ZDJĘCIA

A tak jest w Alpach…
Żródło: ski.it i skipassionlivigno.com

Sytuacja w Alpach Sytuacja w Alpach Sytuacja w Alpach Sytuacja w Alpach
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »