13.07.2016

Ośrodek Dolni Morava po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika to centrum nie tylko zimowego, ale także letniego wypoczynku. Oferta skierowana jest dla osób poszukujących aktywności, atrakcji, widoków. Największą ciekawostką w tej chwili jest Ścieżka w chmurach na szczycie Slamnika, która notuje rekordy popularności zarówno wśród czeskich jak i polskich turystów. Na górę można dostać się wyciągiem krzesełkowym Snieznik, gdzie czas wjazdu to około 6 minut lub pieszo, specjalnie wytyczoną trasą około 1,5 godziny na podejście i 1 godzina na zejście. Przy górnej stacji wyciągu znajduje się schronisko Slamenka, gdzie można spróbować specjałów czeskiej kuchni. To miejsce to także doskonały punkt startu wielu tras rowerowych i wycieczek pieszych. W Dolni Morava znajduje się rozbudowany park linowy z różnymi przeszkodami i trasami dla początkujących, ale także dla zaawansowanych. Ciekawą propozycją dla najmłodszych jest Vodni i Lesni Park, które są specjalnym terenem, gdzie dzieci odkrywają naturę, możliwości wykorzystania wody, jej właściwości - młyny, przepusty, tamy, mosty. Dzieci mają tu do dyspozycji chatki na drzewach, zjeżdżalnie i wiele innych możliwości zabaw.

W resorcie skorzystać można również z całorocznej zjeżdżalni grawitacyjnej o długości 1250 m, do tego jeszcze ścianka wspinaczkowa, specjalna huśtawka dwuosobowa Big Swing o wysokości 13 metrów, tyrolka i wiele innych. Zapraszamy do odwiedzin :)

opis obiektu

ZDJĘCIA
Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava Wakacyjny dzień w Dolni Morava
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »