30.12.2015

Udało się, całodobowy mróz pozwala na intensywne naśnieżanie stoków i ruszają wyciągi.

Na wieczór sylwestrowy 31.12 uruchomiona zostanie kolej linowa KLF Efka, a przy niej trasa zjazdowa H. Nocna jazda od 20:00 do 1:00 za 60 zł, a przy stoku impreza z DJ'em. Naśnieżają się równocześnie trasa C (1200 m) przy KLH Żmija oraz stok I przy wyciągu Biba. W Nowy Rok pewnie uruchomione zostaną kolejne wyciągi jeśli tylko powstanie odpowiednia pokrywa śnieżna. Sypie się mocno, mróz trzyma, oby tak dalej.

Dolni Morava również śnieży wykorzystując swój nowy system TechnoAlpin i efekty są również bardzo dobre. Obecnie działa tylko szkółka narciarska kolo Slamenki przy górnej stacji kolei linowej. Od 01.12 rusza za to trasa B (1750 m), która obecnie jest intensywnie naśnieżana, a dzięki optymalnym warunkom pogodowym system działa przy maksymalnej efektywności. Jeśli wszystko pójdzie z planem ruszy też tego dnia kolej u Slona oraz Slamnik.

Stacja Narciarska Kamienica śnieży trasę przy kolei linowej Bolek i w Nowy Rok powinna ruszyć trasa od strony Bolesławowa.

Pozostałe stacje jak Lądek i Spalona także rozpoczęły naśnieżanie, ale nie są znane jeszcze terminy otwarcia.

Zapraszamy na Sylwestra na nartach! Udało się…

opis obiektu

ZDJĘCIA
Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy! Ruszamy!
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »