23.02.2016

Czarna Góra odczuwa trudną sytuację chyba najbardziej ze wszystkich ośrodków narciarskich. Niestabilna zima, kiedy to pojawiają się przymrozki i pada naturalny śnieg występują bardzo rzadko, najczęściej mamy do czynienia z odwilżami i opadami deszczu. Przy początkowych kłopotach ośrodka z naśnieżaniem, kiedy to zabrakło wody, potem miała miejsce jakaś awaria i też nie wykorzystano solidnego momentu do naśnieżania, ten błąd ciągnie się do dziś. Warstwa sztucznego śniegu jest bardzo mała, każda odwilż jeszcze ją uszczupla i na efekty nie trzeba długo czekać… Warunki są niestety tylko dostateczne, choć przy niektórych wyciągach jak Efka, Baba czy Jędruś powinny być nawet niedostateczne, ale wyciągi nadal kręcą. Ruch w ośrodku jest bardzo mały, większość narciarzy wybiera pobliskie czeskie ośrodki jak Dolni Morava oraz Bukova Hora, gdzie ciągle gruba warstwa wcześniej naśnieżonego stoku pozwala na jazdę w bardzo dobrych warunkach. Czarna Góra niestety nie obniżyła cen swoich karnetów, co tym bardziej zachęca do szukania alternatywy ze względu na podobny na koszt a przy tym nieporównywalną dostępność tras.

Wyciągi w Kamienicy, Lądku, Międzygórzu, Bielicach, Białej Wodzie niestety stoją. Trasy biegowe w regionie również są nieczynne ze względu na brak śniegu.

Wszyscy pewnie mamy jeszcze nadzieję na zimę w marcu. Słońce, śnieg, narty biegowe lub zjazdowe i Masyw Śnieżnika… Zobaczymy :)

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra 22.02.2016 - źródło: webcamera.pl

Czarna Góra 22.02.2016 | Źródło: webcamera.pl

zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »