23.02.2016

Czarna Góra odczuwa trudną sytuację chyba najbardziej ze wszystkich ośrodków narciarskich. Niestabilna zima, kiedy to pojawiają się przymrozki i pada naturalny śnieg występują bardzo rzadko, najczęściej mamy do czynienia z odwilżami i opadami deszczu. Przy początkowych kłopotach ośrodka z naśnieżaniem, kiedy to zabrakło wody, potem miała miejsce jakaś awaria i też nie wykorzystano solidnego momentu do naśnieżania, ten błąd ciągnie się do dziś. Warstwa sztucznego śniegu jest bardzo mała, każda odwilż jeszcze ją uszczupla i na efekty nie trzeba długo czekać… Warunki są niestety tylko dostateczne, choć przy niektórych wyciągach jak Efka, Baba czy Jędruś powinny być nawet niedostateczne, ale wyciągi nadal kręcą. Ruch w ośrodku jest bardzo mały, większość narciarzy wybiera pobliskie czeskie ośrodki jak Dolni Morava oraz Bukova Hora, gdzie ciągle gruba warstwa wcześniej naśnieżonego stoku pozwala na jazdę w bardzo dobrych warunkach. Czarna Góra niestety nie obniżyła cen swoich karnetów, co tym bardziej zachęca do szukania alternatywy ze względu na podobny na koszt a przy tym nieporównywalną dostępność tras.

Wyciągi w Kamienicy, Lądku, Międzygórzu, Bielicach, Białej Wodzie niestety stoją. Trasy biegowe w regionie również są nieczynne ze względu na brak śniegu.

Wszyscy pewnie mamy jeszcze nadzieję na zimę w marcu. Słońce, śnieg, narty biegowe lub zjazdowe i Masyw Śnieżnika… Zobaczymy :)

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra 22.02.2016 - źródło: webcamera.pl

Czarna Góra 22.02.2016 | Źródło: webcamera.pl

zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »