04.01.2016

Dzięki ujemnym temperaturom udało się naśnieżyć stoki i w Noc Sylwestrową oraz kolejne dni jeździliśmy już na nartach. Otwarcie sezonu może wymarzone nie jest, ale przynajmniej tyle szczęścia, że przyszły duże mrozy i ośrodki mogły uruchomić systemy sztucznego naśnieżania.

Działają już wszystkie większe stacje, choć niestety jeszcze w okrojonej formie.

Czarna Góra: trasa C (1250 m) przy KLH , trasa H (450 m) przy KLF i F2 Bartuś , trasa I (420 m) przy F1 Biba, dowożący P3 Jedruś 180 m. Naśnieżanie niestety wstrzymane, skończyły się zapasy wody w basenach i trwa napełnianie zbiorników. System powinien ruszyć wkrótce.

Dolni Morava: trasa B (1750 m) przy kolei Snieznik, trasa Ondras (600 m) przy Słoniu. Trwa naśnieżanie, 05.01 rusza trasa na Slamnik (600 m), a 06.01. ruszy Velky Slon (1200 m)

Kamienica /Bolesławów: czynna trasa numer 1 (450 m) przy kolei Bolek, trwa naśnieżanie i od 05.01 powinna ruszyć trasa numer 2 (400 m) od strony Kamienicy.

Lądek również wystartował, działa wyciąg krzesełkowy i trasa ponad 300 m, szkółka baby lift oraz Elster 350 m.

Spalona: 06.01.2016 rusza także wyciąg w Spalonej w Górach Bystrzyckich. Narty biegowe jeszcze muszą poczekać, śnieg naturalny w końcu kiedyś spadnie :)

opis obiektu

ZDJĘCIA

A tak wyglądają zimowe panoramy ze Ścieżki w chmurach w Dolni Morava.

Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava Ścieżka w chmurach - Dolni Morava
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »

5 grudnia 2017

Rozpoczęcie sezonu

Rozpoczęcie sezonu

Ośrodek Czarna Góra rozpoczyna sezon narciarski w dniu 6.12.2017, czyli w Mikołajki i z tej okazji będzie obowiązywała zniżka 50% na karnety. Promocja nie zostanie niestety przedłużona… więcej »

22 czerwca 2017

Nadchodzą wakacje

Nadchodzą wakacje

Wiosna była dosyć chłodna tego roku, momentami nawet można powiedzieć, że zimowa - śnieg padał w kwietniu, a nawet w maju. Pora jednak na lato i upragnione wakacje, które w Czarnej Górze… więcej »