14.01.2016

Zgodnie z prognozami zima wraca do nas w jeszcze lepszej postaci. W ostatnich dniach spadło około 20 cm śniegu, krajobraz wreszcie wygląda tak jak powinno być w styczniu. Następne intensywne opady już w piątek i sobotę, więc duże szanse na otwarcie kolejnych wyciągów i tras. Baseny z wodą do sztucznego naśnieżania też prawie pełne, co przy nadchodzących mrozach gwarantuje szybkie naśnieżenie trasy B (1650 m) i może jeszcze D (1220 m). Potem w prognozie jest słońce i mróz, czyli wymarzone ferie!

Startują już także trasy narciarstwa biegowego, na chwilę obecną ratrak w Spalonej ruszył na szlak i przygotowana na weekend będzie pętla Duża Jagodna (14 km). Czynna będzie także wypożyczalnia i Licencjonowana Szkoła Narciarstwa Biegowego Centrum Śnieżnik w Spalonej. W niedzielę z okazji Międzynarodowego Dnia Śniegu prowadzona będzie tam również bezpłatna nauka poruszania się na nartach biegowych a także wycieczka z instruktorem na szczyt Gór Bystrzyckich - Jagodna.

Międzynarodowy Dzień Śniegu

W Dolni Morava sezon w pełni. Także spadło sporo śniegu plus jak tylko warunki sprzyjają działa sztuczne naśnieżanie. Czynne są trasa B (1750 m) przy kolei Snieznik, trasa Ondras (600 m) przy Słoniu, trasa na Slamnik (600 m), trasa Velky Slon (1200 m) oraz Kamila (600 m). Przejezdny jest też 2,5 kilometrowy łącznik między Kamilą a Słoniem. Bardzo dobre warunki na czynnych trasach.

Kamienica / Bolesławów: czynna trasa numer 1 (450 m) przy kolei Bolek oraz trudniejsza trasa numer 2 (400 m) przy wyciągu od strony Kamienicy. Warunki bardzo dobre.

Stacja Narciarska Lądek również oferuje bardzo dobre warunki na stoku. Działa wyciąg krzesełkowy z trasą ponad 300 m, szkółka baby lift oraz Elster 350 m.

Cieszymy się, że wreszcie zima sobie przypomniała o górach, stokach, turystach, szczególnie tych najmłodszych, którzy zaczynają ferie! Masyw Śnieżnika spełni Wasze oczekiwania, stoki narciarskie, trasy biegowe, wycieczki na rakietach śnieżnych, wiele atrakcji nie tylko zimowych. Zapraszamy.

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »