14.01.2016

Zgodnie z prognozami zima wraca do nas w jeszcze lepszej postaci. W ostatnich dniach spadło około 20 cm śniegu, krajobraz wreszcie wygląda tak jak powinno być w styczniu. Następne intensywne opady już w piątek i sobotę, więc duże szanse na otwarcie kolejnych wyciągów i tras. Baseny z wodą do sztucznego naśnieżania też prawie pełne, co przy nadchodzących mrozach gwarantuje szybkie naśnieżenie trasy B (1650 m) i może jeszcze D (1220 m). Potem w prognozie jest słońce i mróz, czyli wymarzone ferie!

Startują już także trasy narciarstwa biegowego, na chwilę obecną ratrak w Spalonej ruszył na szlak i przygotowana na weekend będzie pętla Duża Jagodna (14 km). Czynna będzie także wypożyczalnia i Licencjonowana Szkoła Narciarstwa Biegowego Centrum Śnieżnik w Spalonej. W niedzielę z okazji Międzynarodowego Dnia Śniegu prowadzona będzie tam również bezpłatna nauka poruszania się na nartach biegowych a także wycieczka z instruktorem na szczyt Gór Bystrzyckich - Jagodna.

Międzynarodowy Dzień Śniegu

W Dolni Morava sezon w pełni. Także spadło sporo śniegu plus jak tylko warunki sprzyjają działa sztuczne naśnieżanie. Czynne są trasa B (1750 m) przy kolei Snieznik, trasa Ondras (600 m) przy Słoniu, trasa na Slamnik (600 m), trasa Velky Slon (1200 m) oraz Kamila (600 m). Przejezdny jest też 2,5 kilometrowy łącznik między Kamilą a Słoniem. Bardzo dobre warunki na czynnych trasach.

Kamienica / Bolesławów: czynna trasa numer 1 (450 m) przy kolei Bolek oraz trudniejsza trasa numer 2 (400 m) przy wyciągu od strony Kamienicy. Warunki bardzo dobre.

Stacja Narciarska Lądek również oferuje bardzo dobre warunki na stoku. Działa wyciąg krzesełkowy z trasą ponad 300 m, szkółka baby lift oraz Elster 350 m.

Cieszymy się, że wreszcie zima sobie przypomniała o górach, stokach, turystach, szczególnie tych najmłodszych, którzy zaczynają ferie! Masyw Śnieżnika spełni Wasze oczekiwania, stoki narciarskie, trasy biegowe, wycieczki na rakietach śnieżnych, wiele atrakcji nie tylko zimowych. Zapraszamy.

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »