22.12.2016

Zima w tym roku jest z pewnością bardziej sprzyjająca niż rok temu - mamy chociaż mrozy, co umożliwia ośrodkom sztucznie dośnieżanie tras zjazdowych. Śniegu naturalnego niewiele, ale miejmy nadzieję że wkrótce „sypnie”.

Czarna Góra ma na ukończeniu wszelkie prace inwestycyjne, a było ich sporo na ten sezon. Wszyscy wypatrują uruchomienia kolei Luxtorpeda marki Leitner Ropeways, która będzie najszybszą koleją linową w Polsce i dowiezie nas szczyt Czarnej Góry w 4 minuty. Trwają odbiory techniczne i start miejmy nadzieję już w weekend - ciągle jednak brak oficjalnej daty otwarcia od Czarna Góra SA. Trasy zjazdowe są dobrze dośnieżone, sypało się na A, B, C, D plus pola narciarskie więc powinno wszystko ładnie ruszyć. Oświetlenie na trasie B o długości 1680 m też już na finiszu i będzie można śmigać nawet do 22.00.

W okolicy sezon rozpoczyna od piątku 23.12 Stacja Narciarska Lądek, gdzie czynna jest kolej linowa, baby lift i jeden orczyk, trwa dośnieżanie trasy przy najdłuższym wyciągu.

Kamienica startuje w sobotę 24.12, gdzie czynna będzie kolej linowa Bolek od strony Bolesławowa oraz nartostrada wzdłuż niej, trwa dośnieżanie tras do strony Kamienicy aby uruchomić kolejne wyciągi.

Ośrodek Dolni Morava po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika działa z pełną mocą, czynne wszystkie trasy (około 9,5 km) oraz wyciągi.

Oficjalnie zaczynamy już ZIMĘ!!!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Wam zdrowia, szczęścia, spokoju i pogody ducha na co dzień, a dla wszystkich fanów zimowych aktywności udanego sezonu 2017!

opis obiektu

ZDJĘCIA
Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »