22.12.2016

Zima w tym roku jest z pewnością bardziej sprzyjająca niż rok temu - mamy chociaż mrozy, co umożliwia ośrodkom sztucznie dośnieżanie tras zjazdowych. Śniegu naturalnego niewiele, ale miejmy nadzieję że wkrótce „sypnie”.

Czarna Góra ma na ukończeniu wszelkie prace inwestycyjne, a było ich sporo na ten sezon. Wszyscy wypatrują uruchomienia kolei Luxtorpeda marki Leitner Ropeways, która będzie najszybszą koleją linową w Polsce i dowiezie nas szczyt Czarnej Góry w 4 minuty. Trwają odbiory techniczne i start miejmy nadzieję już w weekend - ciągle jednak brak oficjalnej daty otwarcia od Czarna Góra SA. Trasy zjazdowe są dobrze dośnieżone, sypało się na A, B, C, D plus pola narciarskie więc powinno wszystko ładnie ruszyć. Oświetlenie na trasie B o długości 1680 m też już na finiszu i będzie można śmigać nawet do 22.00.

W okolicy sezon rozpoczyna od piątku 23.12 Stacja Narciarska Lądek, gdzie czynna jest kolej linowa, baby lift i jeden orczyk, trwa dośnieżanie trasy przy najdłuższym wyciągu.

Kamienica startuje w sobotę 24.12, gdzie czynna będzie kolej linowa Bolek od strony Bolesławowa oraz nartostrada wzdłuż niej, trwa dośnieżanie tras do strony Kamienicy aby uruchomić kolejne wyciągi.

Ośrodek Dolni Morava po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika działa z pełną mocą, czynne wszystkie trasy (około 9,5 km) oraz wyciągi.

Oficjalnie zaczynamy już ZIMĘ!!!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Wam zdrowia, szczęścia, spokoju i pogody ducha na co dzień, a dla wszystkich fanów zimowych aktywności udanego sezonu 2017!

opis obiektu

ZDJĘCIA
Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »

5 grudnia 2017

Rozpoczęcie sezonu

Rozpoczęcie sezonu

Ośrodek Czarna Góra rozpoczyna sezon narciarski w dniu 6.12.2017, czyli w Mikołajki i z tej okazji będzie obowiązywała zniżka 50% na karnety. Promocja nie zostanie niestety przedłużona… więcej »

22 czerwca 2017

Nadchodzą wakacje

Nadchodzą wakacje

Wiosna była dosyć chłodna tego roku, momentami nawet można powiedzieć, że zimowa - śnieg padał w kwietniu, a nawet w maju. Pora jednak na lato i upragnione wakacje, które w Czarnej Górze… więcej »