22.12.2016

Zima w tym roku jest z pewnością bardziej sprzyjająca niż rok temu - mamy chociaż mrozy, co umożliwia ośrodkom sztucznie dośnieżanie tras zjazdowych. Śniegu naturalnego niewiele, ale miejmy nadzieję że wkrótce „sypnie”.

Czarna Góra ma na ukończeniu wszelkie prace inwestycyjne, a było ich sporo na ten sezon. Wszyscy wypatrują uruchomienia kolei Luxtorpeda marki Leitner Ropeways, która będzie najszybszą koleją linową w Polsce i dowiezie nas szczyt Czarnej Góry w 4 minuty. Trwają odbiory techniczne i start miejmy nadzieję już w weekend - ciągle jednak brak oficjalnej daty otwarcia od Czarna Góra SA. Trasy zjazdowe są dobrze dośnieżone, sypało się na A, B, C, D plus pola narciarskie więc powinno wszystko ładnie ruszyć. Oświetlenie na trasie B o długości 1680 m też już na finiszu i będzie można śmigać nawet do 22.00.

W okolicy sezon rozpoczyna od piątku 23.12 Stacja Narciarska Lądek, gdzie czynna jest kolej linowa, baby lift i jeden orczyk, trwa dośnieżanie trasy przy najdłuższym wyciągu.

Kamienica startuje w sobotę 24.12, gdzie czynna będzie kolej linowa Bolek od strony Bolesławowa oraz nartostrada wzdłuż niej, trwa dośnieżanie tras do strony Kamienicy aby uruchomić kolejne wyciągi.

Ośrodek Dolni Morava po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika działa z pełną mocą, czynne wszystkie trasy (około 9,5 km) oraz wyciągi.

Oficjalnie zaczynamy już ZIMĘ!!!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Wam zdrowia, szczęścia, spokoju i pogody ducha na co dzień, a dla wszystkich fanów zimowych aktywności udanego sezonu 2017!

opis obiektu

ZDJĘCIA
Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Świątecznie - Czarna Góra i Masyw Śnieżnika
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »