25.11.2015

Zima zawitała! W ostatnich dniach spadło około 10 cm naturalnego śniegu, temperatury ciągle na minusie, wyciągi po serwisach i przeglądach, armatki rozstawione na stokach, baseny pełne zmagazynowanej wody. W związku z oczekiwanym przez wszystkich wstępem do zimy, który szczęśliwie ma miejsce w odpowiednim kalendarzowo czasie, wszyscy ruszyli do pracy :) Prognozy są optymistyczne, pogoda zimowa utrzyma się w górach przez najbliższe dwa tygodnie, trochę śniegu, lekki mróz, a to już wystarczy aby na stokach przybywało pokrywy śnieżnej i można było uruchomić wyciągi.

Ośrodek Czarna Góra podaje wstępnie otwarcie na 12.12.2015, choć jeśli pogoda pozwoli i naśnieżanie będzie jeszcze bardziej efektywne to już może w Mikołajki… W tej chwili sypie się mocno sztuczny śnieg na polach narciarskich w okolicy kolei KLF, wyciągu Biba oraz trasy C przy KLH.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!!
zdjęcia obiektu

DOLNI MORAVA

Ośrodek Dolni Morava, po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika zaplanował oficjalne otwarcie na 19.12.2015, choć również są nadzieje na szybsze otwarcie części tras. W tej chwili sypie się mocno na trasach wzdłuż wyciągu krzesełkowego u Slona. Sąsiedzi w tym roku zainwestowali kolejnych 10 milionów złotych w rozbudowę systemu naśnieżania Technoalpin i w tej chwili mają najbardziej zaawansowany system do produkcji sztucznego śniegu w Czechach.

opis obiektu

FILM
film

INNE OŚRODKI

W Kamienicy i w Lądku, które działają w ramach Ski Region Śnieżnik również należy się spodziewać rozpoczęcia sztucznego naśnieżania w najbliższych dniach. Mniejsze stacje, jak Międzygórze, Mała Gubałówka, Bielice, Gierałtów i Morawa są przygotowane do sezonu, ale w tym przypadku jednak głównie potrzebny jest śnieg naturalny.

Kolejny news z zestawieniem zimowych nowości 2016 Masywu Śnieżnika już w weekend i tutaj ważna wiadomość – w nowej odsłonie graficznej portalu www.czarnagora.com.pl

Zapraszamy

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »