25.11.2015

Zima zawitała! W ostatnich dniach spadło około 10 cm naturalnego śniegu, temperatury ciągle na minusie, wyciągi po serwisach i przeglądach, armatki rozstawione na stokach, baseny pełne zmagazynowanej wody. W związku z oczekiwanym przez wszystkich wstępem do zimy, który szczęśliwie ma miejsce w odpowiednim kalendarzowo czasie, wszyscy ruszyli do pracy :) Prognozy są optymistyczne, pogoda zimowa utrzyma się w górach przez najbliższe dwa tygodnie, trochę śniegu, lekki mróz, a to już wystarczy aby na stokach przybywało pokrywy śnieżnej i można było uruchomić wyciągi.

Ośrodek Czarna Góra podaje wstępnie otwarcie na 12.12.2015, choć jeśli pogoda pozwoli i naśnieżanie będzie jeszcze bardziej efektywne to już może w Mikołajki… W tej chwili sypie się mocno sztuczny śnieg na polach narciarskich w okolicy kolei KLF, wyciągu Biba oraz trasy C przy KLH.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!! Ruszamy!!!
zdjęcia obiektu

DOLNI MORAVA

Ośrodek Dolni Morava, po czeskiej stronie Masywu Śnieżnika zaplanował oficjalne otwarcie na 19.12.2015, choć również są nadzieje na szybsze otwarcie części tras. W tej chwili sypie się mocno na trasach wzdłuż wyciągu krzesełkowego u Slona. Sąsiedzi w tym roku zainwestowali kolejnych 10 milionów złotych w rozbudowę systemu naśnieżania Technoalpin i w tej chwili mają najbardziej zaawansowany system do produkcji sztucznego śniegu w Czechach.

opis obiektu

FILM
film

INNE OŚRODKI

W Kamienicy i w Lądku, które działają w ramach Ski Region Śnieżnik również należy się spodziewać rozpoczęcia sztucznego naśnieżania w najbliższych dniach. Mniejsze stacje, jak Międzygórze, Mała Gubałówka, Bielice, Gierałtów i Morawa są przygotowane do sezonu, ale w tym przypadku jednak głównie potrzebny jest śnieg naturalny.

Kolejny news z zestawieniem zimowych nowości 2016 Masywu Śnieżnika już w weekend i tutaj ważna wiadomość – w nowej odsłonie graficznej portalu www.czarnagora.com.pl

Zapraszamy

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »