28.04.2016

Sezon zimowy 2015/2016 był trudny, zima spóźniła się znacząco, a obfite opady śniegu dotarły dopiero w marcu. Teraz jednak rozpoczyna się „majówką”, czyli długim weekendem majowym sezon wiosna-lato 2016, który zapowiada się optymistycznie. Masyw Śnieżnika ze swoimi głównymi atrakcjami, możliwościami aktywnego wypoczynku oraz bogatą i zróżnicowaną bazą noclegową jest atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów weekendowych, wycieczek, wyjazdów integracyjnych czy pobytów wakacyjnych. Nie inaczej będzie w tym roku, więc zapraszamy do odwiedzin naszego regionu. W ostatnich dniach zima próbowała jeszcze o sobie przypomnieć, padał lekko śnieg, temperatury nie były zbyt komfortowe, ale to już za nami i zaczynamy prawdziwą wiosnę :)

Ośrodek Czarna Góra rozpoczyna sezon wiosenny w dniu 30 kwietnia i będzie trwał do końca czerwca. W weekend majowy (30.04 - 3.05) kolej linowa Babcia na szczyt Czarnej Góry czynna w godzinach 9:00 - 17:00. Po wjeździe koleją możemy w prosty sposób dotrzeć do wieży widokowej na szczycie (1205 m n.p.m.) lub też w dużo łatwiejszy sposób dotrzeć do Schroniska na Śnieżniku (6 km w jedną stronę) lub udać się na wycieczkę rowerową jedną z wielu malowniczych tras. Najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmiją czynna będzie również od 9:00 do 17:00, a wrażenia i podniesiony poziom adrenaliny są pewne :)

W Międzygórzu również wiosna walczyła jeszcze z zimą, ale zwycięstwo mogło być tylko jedno. Wiosennie zapowiada się weekend majowy w tej pięknej miejscowości, przyroda budzi się do życia, turyści zamienili narty na kije trekkingowe, wysokie górskie buty lub też na rowery górskie i planują aktywny wypoczynek wśród górskich potoków, pięknych widoków i unikalnej zabudowy pensjonatowej w stylu tyrolskim. Zaplanowano dla chętnych wspólny spacer do Schroniska na Śnieżniku połączony z akcją sprzątania szlaku, więc każdy z nas może pożytecznie spędzić czas.

Pobliski ośrodek Dolni Morava u czeskich sąsiadów również startuje z sezonem wiosennym, choć nie mają tam tzw. długiego weekendu.

Zapraszamy do odwiedzin, wypoczynek w Masywie Śnieżnika to udany wypoczynek :)

opis obiektu

ZDJĘCIA
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »