28.04.2016

Sezon zimowy 2015/2016 był trudny, zima spóźniła się znacząco, a obfite opady śniegu dotarły dopiero w marcu. Teraz jednak rozpoczyna się „majówką”, czyli długim weekendem majowym sezon wiosna-lato 2016, który zapowiada się optymistycznie. Masyw Śnieżnika ze swoimi głównymi atrakcjami, możliwościami aktywnego wypoczynku oraz bogatą i zróżnicowaną bazą noclegową jest atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów weekendowych, wycieczek, wyjazdów integracyjnych czy pobytów wakacyjnych. Nie inaczej będzie w tym roku, więc zapraszamy do odwiedzin naszego regionu. W ostatnich dniach zima próbowała jeszcze o sobie przypomnieć, padał lekko śnieg, temperatury nie były zbyt komfortowe, ale to już za nami i zaczynamy prawdziwą wiosnę :)

Ośrodek Czarna Góra rozpoczyna sezon wiosenny w dniu 30 kwietnia i będzie trwał do końca czerwca. W weekend majowy (30.04 - 3.05) kolej linowa Babcia na szczyt Czarnej Góry czynna w godzinach 9:00 - 17:00. Po wjeździe koleją możemy w prosty sposób dotrzeć do wieży widokowej na szczycie (1205 m n.p.m.) lub też w dużo łatwiejszy sposób dotrzeć do Schroniska na Śnieżniku (6 km w jedną stronę) lub udać się na wycieczkę rowerową jedną z wielu malowniczych tras. Najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmiją czynna będzie również od 9:00 do 17:00, a wrażenia i podniesiony poziom adrenaliny są pewne :)

W Międzygórzu również wiosna walczyła jeszcze z zimą, ale zwycięstwo mogło być tylko jedno. Wiosennie zapowiada się weekend majowy w tej pięknej miejscowości, przyroda budzi się do życia, turyści zamienili narty na kije trekkingowe, wysokie górskie buty lub też na rowery górskie i planują aktywny wypoczynek wśród górskich potoków, pięknych widoków i unikalnej zabudowy pensjonatowej w stylu tyrolskim. Zaplanowano dla chętnych wspólny spacer do Schroniska na Śnieżniku połączony z akcją sprzątania szlaku, więc każdy z nas może pożytecznie spędzić czas.

Pobliski ośrodek Dolni Morava u czeskich sąsiadów również startuje z sezonem wiosennym, choć nie mają tam tzw. długiego weekendu.

Zapraszamy do odwiedzin, wypoczynek w Masywie Śnieżnika to udany wypoczynek :)

opis obiektu

ZDJĘCIA
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »