11.02.2016

Po okresie wiosny w czasie zimy wraca do nas odpowiednia pogoda. Zrobiło się chłodniej, czasem prószy śnieg, czasem nawet mocniej sypie. Jest lepiej niż było ostatnio, ale straty w pokrywie śnieżnej spowodowane wysokimi temperaturami oraz opadami deszczu trzeba odrobić. Z powodu braku śniegu zamknięto wyciąg w Lądku Zdroju, nieczynny jest też orczyk od strony Kamienicy, czynna pozostaje kolej Bolek od Bolesławowa. W Czarnej Górze niestety ciągle konsekwencje wcześniejszych problemów z naśnieżaniem i niezbyt gruba warstwa śniegu na stokach szybko zanikała. Na szczęście ten proces się już zatrzymał i teraz raczej w drugą stronę - przybywa naturalnego śniegu, a mróz pozwala na dośnieżanie na razie tylko górnych partii tras. Prognoza jest optymistyczna i powinno wkrótce poprawić się na dolnych stokach. trzymamy kciuki za zimę w zimie…

O warunki na trasach biegowych z niecierpliwością pytają miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu - nasz region Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Bystrzyckie, a także partnerzy z Czech: Dolni Morava, Paprsek, Orlickie Zahori, Destne, Ricky to najlepszy region na biegówki. W tej chwili śnieg zalega tylko wysoko w górach, ale szlaki są nieutrzymywane ze względu na małą pokrywę oraz utrudnienia w dojeździe dla sprzętu. Wkrótce powinno spaść więcej białego puchu, a wtedy ruszamy na biegówki.

Już wkrótce obszerne informacje i opracowania dla narciarzy biegowych na portalu www.nartybiegowe.com.pl

nartybiegowe.com.pl

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »