11.02.2016

Po okresie wiosny w czasie zimy wraca do nas odpowiednia pogoda. Zrobiło się chłodniej, czasem prószy śnieg, czasem nawet mocniej sypie. Jest lepiej niż było ostatnio, ale straty w pokrywie śnieżnej spowodowane wysokimi temperaturami oraz opadami deszczu trzeba odrobić. Z powodu braku śniegu zamknięto wyciąg w Lądku Zdroju, nieczynny jest też orczyk od strony Kamienicy, czynna pozostaje kolej Bolek od Bolesławowa. W Czarnej Górze niestety ciągle konsekwencje wcześniejszych problemów z naśnieżaniem i niezbyt gruba warstwa śniegu na stokach szybko zanikała. Na szczęście ten proces się już zatrzymał i teraz raczej w drugą stronę - przybywa naturalnego śniegu, a mróz pozwala na dośnieżanie na razie tylko górnych partii tras. Prognoza jest optymistyczna i powinno wkrótce poprawić się na dolnych stokach. trzymamy kciuki za zimę w zimie…

O warunki na trasach biegowych z niecierpliwością pytają miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu - nasz region Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Bystrzyckie, a także partnerzy z Czech: Dolni Morava, Paprsek, Orlickie Zahori, Destne, Ricky to najlepszy region na biegówki. W tej chwili śnieg zalega tylko wysoko w górach, ale szlaki są nieutrzymywane ze względu na małą pokrywę oraz utrudnienia w dojeździe dla sprzętu. Wkrótce powinno spaść więcej białego puchu, a wtedy ruszamy na biegówki.

Już wkrótce obszerne informacje i opracowania dla narciarzy biegowych na portalu www.nartybiegowe.com.pl

nartybiegowe.com.pl

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »

5 grudnia 2017

Rozpoczęcie sezonu

Rozpoczęcie sezonu

Ośrodek Czarna Góra rozpoczyna sezon narciarski w dniu 6.12.2017, czyli w Mikołajki i z tej okazji będzie obowiązywała zniżka 50% na karnety. Promocja nie zostanie niestety przedłużona… więcej »

22 czerwca 2017

Nadchodzą wakacje

Nadchodzą wakacje

Wiosna była dosyć chłodna tego roku, momentami nawet można powiedzieć, że zimowa - śnieg padał w kwietniu, a nawet w maju. Pora jednak na lato i upragnione wakacje, które w Czarnej Górze… więcej »