11.02.2016

Po okresie wiosny w czasie zimy wraca do nas odpowiednia pogoda. Zrobiło się chłodniej, czasem prószy śnieg, czasem nawet mocniej sypie. Jest lepiej niż było ostatnio, ale straty w pokrywie śnieżnej spowodowane wysokimi temperaturami oraz opadami deszczu trzeba odrobić. Z powodu braku śniegu zamknięto wyciąg w Lądku Zdroju, nieczynny jest też orczyk od strony Kamienicy, czynna pozostaje kolej Bolek od Bolesławowa. W Czarnej Górze niestety ciągle konsekwencje wcześniejszych problemów z naśnieżaniem i niezbyt gruba warstwa śniegu na stokach szybko zanikała. Na szczęście ten proces się już zatrzymał i teraz raczej w drugą stronę - przybywa naturalnego śniegu, a mróz pozwala na dośnieżanie na razie tylko górnych partii tras. Prognoza jest optymistyczna i powinno wkrótce poprawić się na dolnych stokach. trzymamy kciuki za zimę w zimie…

O warunki na trasach biegowych z niecierpliwością pytają miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu - nasz region Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Bystrzyckie, a także partnerzy z Czech: Dolni Morava, Paprsek, Orlickie Zahori, Destne, Ricky to najlepszy region na biegówki. W tej chwili śnieg zalega tylko wysoko w górach, ale szlaki są nieutrzymywane ze względu na małą pokrywę oraz utrudnienia w dojeździe dla sprzętu. Wkrótce powinno spaść więcej białego puchu, a wtedy ruszamy na biegówki.

Już wkrótce obszerne informacje i opracowania dla narciarzy biegowych na portalu www.nartybiegowe.com.pl

nartybiegowe.com.pl

opis obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »