02.02.2016

Trwająca już od tygodnia odwilż miała niestety ogromny wpływ na stan stoków narciarskich i tras biegowych. Ośrodki, które dobrze naśnieżyły stoki armatkami podczas wcześniejszych mrozów mogą zagwarantować nawet teraz grubą pokrywę śnieżną i dobre warunki na stokach, kiedy inni mają kłopoty lub nawet musieli zamknąć swoje stacje. Przedstawiamy poniżej nasz subiektywny ranking otwartych ośrodków w Masywie Śnieżnika - opieramy się na bieżących warunkach oraz informacjach od narciarzy. Jako uzupełnienie galeria z niektórych stacji.

opis obiektu

1 MIEJSCE:
Dolni Morava

Czynne wszystkie trasy (prawie 10 km), wszystkie atrakcje (zjeżdżalnia grawitacyjna, ścieżka w chmurach), gruba pokrywa śniegu (ponad 40 cm), szeroko i bezpiecznie gdyż ruch narciarzy rozkłada się na wielu trasach.

opis obiektu

2 MIEJSCE:
Bolesławów / Kamienica

Dobre warunki na stoku przy kolei linowej od strony Bolesławowa (brak przetarć, mały ruch, szeroko, bezpiecznie). Ośrodek od strony Kamienicy prezentuje się trochę słabiej, ale nadal czynny jest najdłuższy stok oraz główny wyciąg.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Bolesławów / Kamienica
Bolesławów / Kamienica Bolesławów / Kamienica Bolesławów / Kamienica Bolesławów / Kamienica Bolesławów / Kamienica Bolesławów / Kamienica
zdjęcia obiektu

3 MIEJSCE:
Lądek Zdrój

Czynna kolej linowa, dobre warunki przy krześle, trochę gorzej i przetarcia na stoku przy orczyku o długości 550 m. Czynne szkoły narciarskie, sala zabawa dla dzieci i gastronomia.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Lądek Zdrój
Lądek Zdrój Lądek Zdrój Lądek Zdrój Lądek Zdrój Lądek Zdrój Lądek Zdrój Lądek Zdrój
zdjęcia obiektu

4 MIEJSCE:
Czarna Góra

Niestety wcześniejsze kłopoty z naśnieżaniem wpłynęły na najgorszą ocenę stanu stoków przez nas, ale także przez samych narciarzy. Czynne są tylko dwie długie trasy B i C, na których panują przyzwoite warunki jednak powstają przetarcia i przetopienia. Ruch jest spory i dlatego kumulacja na niewielu czynnych stokach.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra
Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra
zdjęcia obiektu

ZAMKNIĘTE:
Nowa Morawa
Bielice
Międzygórze
Mała Gubałówka

Pozostałe ośrodki (Nowa Morawa, Bielice, Międzygórze, Mała Gubałówka) nie dały rady utrzymać śniegu i są obecnie zamknięte. Oczywistym jest, że trasy narciarstwa biegowego również nie przetrwały odwilży i trzeba zbudować warunki od zera…

Pozytywna jest jednak nasza prognoza, która mówi że już od 04.02 zima nabierze tempa, sypnie śniegiem i złapie mróz. A teraz wszyscy trzymamy za to kciuki!

opis obiektu

ZDJĘCIA
Mała Gubałówka
Mała Gubałówka Mała Gubałówka Mała Gubałówka
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »