29.11.2015

Mamy przyjemność zaprezentować nową wersję serwisu o Czarnej Górze i Masywie Śnieżnika. Lekko poszerzyliśmy zawartość naszego portalu, zebraliśmy dla Państwa najważniejsze informacje, staramy się, aby było rzetelnie i aktualnie. Nowa wersja graficzna to także ułatwienie dostępu do poszczególnych działów, lepsza przejrzystość i czytelność. Czekamy na opinie i rady :)

Co nowego czeka nas na stokach w sezonie 2016?

Zaczynamy od Czarnej Góry. Ośrodek jest nowoczesny, dobrze zorganizowany pod względem logistycznym, posiada idealne tereny do szkolenia początkujących, długie i szerokie nartostrady dla jeżdżących, sprawny i wydajny system sztucznego naśnieżania. Z pewnością te argumenty miały duże znaczenie, gdyż Ośrodek Czarna Góra został wybrany w ramach konkursu World's Best Ski Resort 2015 jako najlepszy ośrodek w Polsce! Wyróżnienie ogromne i należą się gratulacje z tego tytułu. Niestety jest też kilka niedoskonałości, których rozwiązanie z pewnością gwarantowałoby pierwsze miejsce przez następne lata.

Wszyscy oczekują na zapowiadaną od kilku sezonów wymianę kolei linowej, która doczekała się całkowicie uzasadnionej oficjalnej nazwy „Babcia”. Koniec lat 90-tych, kiedy była montowana to początek procesu tworzenia nowego ośrodka narciarskiego na mapie Polski. Oczywiście udało się i teraz resort zajmuje pierwsze miejsca w rankingach, ale kolej linowa, dwuosobowa o przepustowości około 1000 osób na godzinę, sennej prędkości i czasem wjazdu, który trwa aż 15 minut jest nieodpowiednia. Obietnice są powtarzane od kilku sezonów, końcem ostatniego ważyły się losy nawet ośmioosobowej kanapy!

Jeden z artykułów o nowej inwestycji sprzed ponad roku jest tutaj, ale ciągle nie wyszło i ośrodek prosi klientów o wyrozumiałość. Podobnie było z reklamowaną jakiś czas temu stacją narciarską Biała Woda, która miała być częścią ośrodka Czarna Góra. Tereny są przygotowane, trasy wytyczone, lecz niestety nic tam jeszcze nie powstało.

Nie pisalibyśmy o tych sprawach, gdyby nie prezentowane przez stację wizje i plany, a nawet dokładne terminy realizacji. Wiemy jednak, że sytuacja jest dynamiczna, zimy bywają różne i nie zawsze wszystko się udaje.

Czekamy z niecierpliwością na nową, szybką kolej linową na Czarną Górę, co łączy się z otwarciem, utrzymywaniem i dośnieżaniem szczytowej części najtrudniejszej trasy A. Trasa B wówczas miałaby być również sztucznie oświetlona, a wtedy to już pierwsze miejsce gwarantowane. Gdyby jeszcze Biała Woda choć w części ruszyła…

Zapraszamy do Czarnej Góry, do Masywu Śnieżnika, zima się rozkręca, za oknem sypie śnieg… Kolejne nowości z Dolni Morava Czechy, Kamienica i Lądek w następnym wpisie.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra Nowości 2016 - Czarna Góra
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »