14.05.2016

Po raz kolejny pojawiają się informacje o nadchodzących inwestycjach w Siennej. Wszyscy oczekujemy już kilka lat na zapowiadane modernizacje, w tym wymianę kolei linowej Babcia na nowe sześcioosobowe krzesło. Do tego niezbędne stanie się otworzenie i naśnieżenie całej nartostrady A, aby rozładować ruch narciarzy. Po minionym sezonie i kłopotach z wodą do naśnieżania stało się również oczywiste, że należy zmagazynować jej więcej, by naśnieżyć trasy w krótkim czasie. Obecnie pojawiły się zapytania ofertowe ośrodka Czarna Góra SA dotyczące dostawy i montażu dwóch kolei linowych w ramach programu unijnego „Wsparcie innowacyjności w przedsiębiorstwach” na lata 2014-2020. To bardzo dobre informacje, montaż nowego krzesła zamiast wysłużonej Babci oraz zastąpienie wyciągu H2 również szybkim krzesłem to marzenie narciarzy.

Ośrodek w Siennej posiada doskonałe trasy zjazdowe, których ilości i profilu mogą pozazdrościć konkurencyjne stacje narciarskie. Od jakiegoś czasu słabością niestety stawała się infrastruktura w postaci wyciągów, która jest przestarzała i ośrodek tracił na tym coraz bardziej. Realizacja nowego projektu unijnego to awans nawet na pierwsze miejsce rankingów i pewny sukces. Zamawiane koleje byłyby sześcio- i czteroosobowe, wyprzęgane, podgrzewane, z osłonami, garażowane w specjalnych hangarach dolnych stacji. Niestety termin ukończenia zadania przewidziany jest dopiero na koniec 2017 roku, ale możliwe są modyfikacje tych dat… Trzymamy kciuki za jak najszybsze działania i wierzymy w powodzenie inwestycji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą inwestycyjną w pobliskim Międzygórzu, gdzie właśnie wystawiono na sprzedaż atrakcyjną nieruchomość bezpośrednio przy Rezerwacie Wodospadu Wilczki. Więcej »

opis obiektu
LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »