14.05.2016

Po raz kolejny pojawiają się informacje o nadchodzących inwestycjach w Siennej. Wszyscy oczekujemy już kilka lat na zapowiadane modernizacje, w tym wymianę kolei linowej Babcia na nowe sześcioosobowe krzesło. Do tego niezbędne stanie się otworzenie i naśnieżenie całej nartostrady A, aby rozładować ruch narciarzy. Po minionym sezonie i kłopotach z wodą do naśnieżania stało się również oczywiste, że należy zmagazynować jej więcej, by naśnieżyć trasy w krótkim czasie. Obecnie pojawiły się zapytania ofertowe ośrodka Czarna Góra SA dotyczące dostawy i montażu dwóch kolei linowych w ramach programu unijnego „Wsparcie innowacyjności w przedsiębiorstwach” na lata 2014-2020. To bardzo dobre informacje, montaż nowego krzesła zamiast wysłużonej Babci oraz zastąpienie wyciągu H2 również szybkim krzesłem to marzenie narciarzy.

Ośrodek w Siennej posiada doskonałe trasy zjazdowe, których ilości i profilu mogą pozazdrościć konkurencyjne stacje narciarskie. Od jakiegoś czasu słabością niestety stawała się infrastruktura w postaci wyciągów, która jest przestarzała i ośrodek tracił na tym coraz bardziej. Realizacja nowego projektu unijnego to awans nawet na pierwsze miejsce rankingów i pewny sukces. Zamawiane koleje byłyby sześcio- i czteroosobowe, wyprzęgane, podgrzewane, z osłonami, garażowane w specjalnych hangarach dolnych stacji. Niestety termin ukończenia zadania przewidziany jest dopiero na koniec 2017 roku, ale możliwe są modyfikacje tych dat… Trzymamy kciuki za jak najszybsze działania i wierzymy w powodzenie inwestycji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą inwestycyjną w pobliskim Międzygórzu, gdzie właśnie wystawiono na sprzedaż atrakcyjną nieruchomość bezpośrednio przy Rezerwacie Wodospadu Wilczki. Więcej »

opis obiektu
LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »