30.01.2016

W dniach 11-14.02.2016r. odbędzie się IX POLSKO – SŁOWACKO – CZESKI ZIMOWY ZLOT TURYSTÓW. Rajdy narciarskie odbywają się, co dwa lata na przemian po stronie czeskiej, słowackiej i polskiej. Turyści zimowi poznają pasma górskie w każdym z trzech krajów. Trasy rajdu są tak dobrane, aby każda osoba mogła poruszać się na miarę swoich możliwości, niezależnie od umiejętności narciarskich i sprawności fizycznej. Tym razem miłośnicy tej aktywnej zimowej formy ruchu spotkają się w Polsce, a ich bazą będzie malownicza Stacja Klimatyczna Międzygórze. Entuzjaści turystyki narciarskiej, skitouringu przemierzą najbardziej atrakcyjne zakątki Masywu Śnieżnika. Wydarzenia te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W imprezie mogą wziąć udział zarówno skitourowcy, narciarze biegowi oraz turyści piesi. Oprócz wędrówek górskich na uczestników czeka wiele atrakcji towarzyszących: integracyjne imprezy kulturalne i rozrywkowe, a także bal oraz gry, zabawy i konkursy :)

Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu w górskim międzynarodowym towarzystwie!!!

Głównym organizatorem zlotu jest Komisja Turystyki Narciarskiej Zarządu Głównego PTTK w Krakowie. Do współorganizatorów należy również Oddział PTTK im. dra Mieczysława Orłowicza w Międzygórzu oraz Gmina Bystrzyca Kłodzka.

Serdecznie zapraszamy do Stacji Klimatycznej Międzygórze.

Szczegółowe informacje i program zlotu:
http://www.pttkmiedzygorze.ta.pl/?id=36

opis obiektu

ZDJĘCIA
IX Zimowy Międzynarodowy Zlot Turystów - Międzygórze 11-14 luty 2016
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »