04.04.2016

Sezon 2015/2016 niestety nie zapisze się jako szczególnie udany dla fanów narciarstwa. Zima długo zastanawiała się nad przyjściem - na początku były przymrozki, które pozwoliły częściowo naśnieżyć i uruchomić wyciągi z trasami zjazdowymi. Można powiedzieć „sezon wystartował!”, wszyscy liczyli na poprawę sytuacji z każdym kolejnym dniem, tymczasem tak się nie stało... Druga tura mrozów pozwoliła niektórym ośrodkom nasypać dużo sztucznego śniegu, inni niestety nie mieli takiej możliwości. Prawdziwej zimy mogliśmy posmakować pod koniec stycznia i na początku lutego, a potem właściwie cały czas prawie wiosennie. Uniemożliwiało to całkowicie uprawianie narciarstwa biegowego, które wymaga chociaż 20 cm naturalnej pokrywy śnieżnej. Zjazdówka działała często już na pograniczu przyjemności z jazdy, ale trwały ferie i wszyscy pragnęli nart.

I w końcu przyszedł marzec!!! Zaraz po feriach zrobiło się prawdziwie zimowo, spadło dużo śniegu, mróz trzymał, ruszyły kolejne trasy zjazdowe, biegówka wróciła do życia i tak zostało do początku kwietnia. Zimy bywają różne, gdy już zapowiadało się że 15/16 będzie jedną z najsłabszych, marzec odmienił obraz i pokazał jak pięknie jest w Masywie Śnieżnika o tej porze roku. Podsumowując ten sezon należy określić go jako trudny i ciężki, z przebłyskami normalnej zimy i doskonałych warunków. Tym bardziej chcieliśmy wszystkim podziękować za zainteresowanie naszym regionem, za wizytę u nas. Jeśli zdarzyło się, że nie mieliście tyle szczęścia, aby trafić w zimę zimą to zapewniamy, że warto spróbować jeszcze raz :) Zdjęcia zimowego Masywu Śnieżnika na zjazdówce, na biegówce urzekają.

W powietrzu już wiosna, zaraz rozpoczną się wycieczki górskie, rowery, aktywny wypoczynek - zapraszamy.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »