04.04.2016

Sezon 2015/2016 niestety nie zapisze się jako szczególnie udany dla fanów narciarstwa. Zima długo zastanawiała się nad przyjściem - na początku były przymrozki, które pozwoliły częściowo naśnieżyć i uruchomić wyciągi z trasami zjazdowymi. Można powiedzieć „sezon wystartował!”, wszyscy liczyli na poprawę sytuacji z każdym kolejnym dniem, tymczasem tak się nie stało... Druga tura mrozów pozwoliła niektórym ośrodkom nasypać dużo sztucznego śniegu, inni niestety nie mieli takiej możliwości. Prawdziwej zimy mogliśmy posmakować pod koniec stycznia i na początku lutego, a potem właściwie cały czas prawie wiosennie. Uniemożliwiało to całkowicie uprawianie narciarstwa biegowego, które wymaga chociaż 20 cm naturalnej pokrywy śnieżnej. Zjazdówka działała często już na pograniczu przyjemności z jazdy, ale trwały ferie i wszyscy pragnęli nart.

I w końcu przyszedł marzec!!! Zaraz po feriach zrobiło się prawdziwie zimowo, spadło dużo śniegu, mróz trzymał, ruszyły kolejne trasy zjazdowe, biegówka wróciła do życia i tak zostało do początku kwietnia. Zimy bywają różne, gdy już zapowiadało się że 15/16 będzie jedną z najsłabszych, marzec odmienił obraz i pokazał jak pięknie jest w Masywie Śnieżnika o tej porze roku. Podsumowując ten sezon należy określić go jako trudny i ciężki, z przebłyskami normalnej zimy i doskonałych warunków. Tym bardziej chcieliśmy wszystkim podziękować za zainteresowanie naszym regionem, za wizytę u nas. Jeśli zdarzyło się, że nie mieliście tyle szczęścia, aby trafić w zimę zimą to zapewniamy, że warto spróbować jeszcze raz :) Zdjęcia zimowego Masywu Śnieżnika na zjazdówce, na biegówce urzekają.

W powietrzu już wiosna, zaraz rozpoczną się wycieczki górskie, rowery, aktywny wypoczynek - zapraszamy.

opis obiektu

ZDJĘCIA
Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika Czarna Góra i Masyw Śnieżnika
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »