09.01.2016

Sytuacja zbytnio się nie zmieniła od zeszłego tygodnia. Symboliczne opady śniegu nie poprawiły stanu stoków narciarskich ani tras biegowych. Działają tylko sztucznie dośnieżone nartostrady we wszystkich większych ośrodkach regionu. Trasy biegowe pozostają ciągle zamknięte. Zapowiadane na ten tydzień opady śniegu powinny wszystkich ucieszyć, tak aby start ferii zimowych był prawdziwie zimowy.

W Czarnej Górze trwa magazynowanie wody do kolejnej tury sztucznego naśnieżania. Niestety suche lato, ale także ciągła rozbudowa infrastruktury w Siennej, czyli pensjonaty i kolejne apartamenty wpływają na gospodarkę wodną terenu, co obecnie skutkuje problemami z jej dostępnością. Po pierwszej dużej akcji naśnieżania uruchomione są ciągle: trasa C (1250 m) przy KLH , trasa H (450 m) przy KLF i F2 Bartuś , trasa I (420 m) przy F1 Biba, dowożący P3 Jedruś 180 m. Rano warunki bardzo dobre, w godzinach popołudniowych pojawiają się miejscowe oblodzenia. Kolejną naśnieżaną trasą ma być B Fis (1650 m), wody w basenach przybywa, może na przyszły weekend się uda.

W Dolni Morava problemów z wodą nie było i uruchomiono kolejne trasy w tym tygodniu. Czynne są trasa B (1750 m) przy kolei Snieznik, trasa Ondras (600 m) przy Słoniu, trasa na Slamnik (600 m), trasa Velky Slon (1200 m) oraz Kamila (600 m). Udało się także naśnieżyć łącznik między Kamilą a Słoniem o długości 2500 m. Do pełnego uruchomienia brakuję już tylko nartostrady A oraz Małego Słonia.

Kamienica /Bolesławów: czynna trasa numer 1 (450 m) przy kolei Bolek oraz trudniejsza trasa numer 2 (400 m) przy wyciągu od strony Kamienicy.

Lądek również kręci, działa wyciąg krzesełkowy z trasą ponad 300 m, szkółka baby lift oraz Elster 350 m. Warunki bardzo dobre.

W Spalonej działa również wyciąg narciarski i warunki są bardzo dobre.

Czekamy na śnieg, na ferie, na narty biegowe - wszystko powinno się udać od przyszłego weekendu. Trzymajmy kciuki

opis obiektu

ZDJĘCIA
Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

29 marca 2018

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na nartach

Zbliżamy się do końca sezonu zimowego 2018, a Święta Wielkanocne będą idealnym jego zakończeniem. Warunki nadal są dobre i spokojnie można zaplanować świąteczne zjazdy na stokach… więcej »

16 marca 2018

Powrót zimy

Powrót zimy

Zapowiada się przedłużona zima i rekordowo długi sezon jeśli prognozy się sprawdzą. Warunki w Czarnej Górze ze względu na odwilż w mijającym tygodniu delikatnie się pogorszyły jednak… więcej »

15 stycznia 2018

Ferie w Masywie Śnieżnika

Ferie w Masywie Śnieżnika

Rozpoczęły się ferie zimowe i jak widać pogoda dopisuje. W regionie zjawiło się już sporo turystów, działają wyciągi narciarskie, czynne są trasy narciarstwa biegowego, istnieje wiele… więcej »

23 grudnia 2017

Świąteczny czas

Świąteczny czas

Ruszamy z pełnym sezonem, zima trwa, śniegu sporo, oby tak dalej. Prognozy z odwilżą stały się dla naszych gór bardziej optymistyczne i najprawdopodobniej ten epizod będzie jednodniowy… więcej »