09.01.2016

Sytuacja zbytnio się nie zmieniła od zeszłego tygodnia. Symboliczne opady śniegu nie poprawiły stanu stoków narciarskich ani tras biegowych. Działają tylko sztucznie dośnieżone nartostrady we wszystkich większych ośrodkach regionu. Trasy biegowe pozostają ciągle zamknięte. Zapowiadane na ten tydzień opady śniegu powinny wszystkich ucieszyć, tak aby start ferii zimowych był prawdziwie zimowy.

W Czarnej Górze trwa magazynowanie wody do kolejnej tury sztucznego naśnieżania. Niestety suche lato, ale także ciągła rozbudowa infrastruktury w Siennej, czyli pensjonaty i kolejne apartamenty wpływają na gospodarkę wodną terenu, co obecnie skutkuje problemami z jej dostępnością. Po pierwszej dużej akcji naśnieżania uruchomione są ciągle: trasa C (1250 m) przy KLH , trasa H (450 m) przy KLF i F2 Bartuś , trasa I (420 m) przy F1 Biba, dowożący P3 Jedruś 180 m. Rano warunki bardzo dobre, w godzinach popołudniowych pojawiają się miejscowe oblodzenia. Kolejną naśnieżaną trasą ma być B Fis (1650 m), wody w basenach przybywa, może na przyszły weekend się uda.

W Dolni Morava problemów z wodą nie było i uruchomiono kolejne trasy w tym tygodniu. Czynne są trasa B (1750 m) przy kolei Snieznik, trasa Ondras (600 m) przy Słoniu, trasa na Slamnik (600 m), trasa Velky Slon (1200 m) oraz Kamila (600 m). Udało się także naśnieżyć łącznik między Kamilą a Słoniem o długości 2500 m. Do pełnego uruchomienia brakuję już tylko nartostrady A oraz Małego Słonia.

Kamienica /Bolesławów: czynna trasa numer 1 (450 m) przy kolei Bolek oraz trudniejsza trasa numer 2 (400 m) przy wyciągu od strony Kamienicy.

Lądek również kręci, działa wyciąg krzesełkowy z trasą ponad 300 m, szkółka baby lift oraz Elster 350 m. Warunki bardzo dobre.

W Spalonej działa również wyciąg narciarski i warunki są bardzo dobre.

Czekamy na śnieg, na ferie, na narty biegowe - wszystko powinno się udać od przyszłego weekendu. Trzymajmy kciuki

opis obiektu

ZDJĘCIA
Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl Co nowego - czarnagora.com.pl
zdjęcia obiektu

LUBISZ TO?

polub to

18 stycznia 2019

Start do nart

Start do nart

W dniach 18-20.01 Czarna Góra wraz z Radiem Zet i partnerami zaprasza na wspólną zabawę w ramach akcji „Start do Nart Polska”. Zabawa trwać będzie w godzinach 10:00 - 15:00… więcej »

3 grudnia 2018

Sezon 2019 rozpoczęty

Powrót zimy

W miniony weekend wystartował w Czarna Góra Resort sezon narciarski 2019. Nowoczesny system naśnieżania w połączeniu z minusowymi temperaturami to gwarancja… więcej »

11 września 2018

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Otwarcie Wodospadu Wilczki

Rezerwat Wodospad Wilczki to obecnie główna atrakcja Międzygórza, a jego piękno zostało wyeksponowane dzięki rewitalizacji wykonanej przez właściciela terenu - Nadleśnictwo… więcej »

10 września 2018

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne

Coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne, które wspomagają rowerzystę podczas jazdy. W naszym górskim terenie jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której dostępne… więcej »